„Cupa Liceelor” Buzău și-a stabilit țintarul!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 21 May. 2013, 14:23 Actualizat: 21 May. 2013, 14:27 Special

Fostul jucător al Gloriei Buzău, Cătălin Vlaicu, a efectuat tragerea la sorți pentru meciurile din cadrul ,,Cupei Liceelor-Focus TV”

Sala Sporturilor ,,Romeo Iamandi” din Buzău va găzdui la sfârșitul acestei luni un atractiv turneu de minifotbal rezervat liceenilor. Este vorba despre ,,Cupa Liceelor – Focus TV”, competiție ajunsă la ediția cu numărul patru și la care vor participa 16 echipe din municipiu și județ.

Tragerea la sorți a avut loc la Galleria Mall, iar printre invitații speciali s-a numărat și fostul jucător al Gloriei Buzău, Cătălin Vlaicu, actualmente fundaș la CS Otopeni. Echipele participante au fost împărțite în patru grupe, iar meciurile programate în faza grupelor se vor desfășura în perioada 29 mai-04 iunie între orele 12.00 și 19.00.

29 mai
Liceul cu Program Sportiv – Liceul Tehnologic ,,D. Filipescu”
Liceul Berca – Liceul Pedagogic
Colegiul Tehnic – Colegiul Agricol
Colegiul Economic – Colegiul Național ,,B.P. Hașdeu”
Liceul Teoretic ,,Alexandru Marghiloman” – Grup Școlar Industrial ,,Victor Frunză” Rm. Sărat
Grup Școlar Industrial ,,Grigore Moisil” – Liceul Tehnologic ,,Costin Nenițescu”

30 mai
Grup Școlar ,,Henri Coandă” – Colegiul Național ,,Mihai Eminescu”
Liceul Pogoanele – Seminarul Teologic
Liceul Tehnologic ,,D. Filipescu” – Liceul Pedagogic
Liceul cu Program Sportiv – Liceul Berca
Colegiul Agricol – Colegiul Național ,,B.P. Hașdeu”
Colegiul Tehnic – Colegiul Economic

03 iunie
Grup Școlar Industrial ,,Victor Frunză” Rm. Sărat – Liceul Tehnologic ,,Costin Nenițescu”
Liceul Teoretic ,,Alexandru Marghiloman” – Grup Școlar Industrial ,,Grigore Moisil”
Colegiul Național ,,Mihai Eminescu” – Seminarul Teologic
Grup Școlar ,,Henri Coandă” – Liceul Pogoanele
Liceul Berca – Liceul Tehnologic ,,D. Filipescu”
Colegiul Pedagogic – Liceul cu Program Sportiv

04 iunie
Colegiul Economic – Colegiul Agricol
Colegiul Național ,,B.P. Hașdeu” – Colegiul Tehnic
Grup Școlar Industrial ,,Grigore Moisil” – Grup Școlar Industrial ,,Victor Frunză” Rm. Sărat
Liceul Tehnologic ,,Costin Nenițescu” – Liceul Teoretic ,,Alexandru Marghiloman”
Liceul Pogoanele – Colegiul Nașional ,,Mihai Eminescu”
Seminarul Teologic – Grup Școlar ,,Henri Coandă”

Primele două echipe din fiecare serie se vor califica în sferturile de finale programate pe 05 iunie (orele 14-19.00). Semifinalele se vor disputa pe 06 iunie (orele 16.30-19.00), iar finala mică și cea mare pe 07 iunie (orele 14.00-19.00).

Articol și foto de Adi SOARE

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 21 May. 2013, 14:23 Actualizat: 21 May. 2013, 14:27 Special
Pe aceeași temă