Colțescu va arbitra Bihor-Alba Iulia iar Ionel Ivan Chiajna-FC Ploiești

Publicat: 25 Feb. 2009, 18:06 Actualizat: 25 Feb. 2009, 18:07 Special
Colțescu va arbitra Bihor-Alba Iulia iar Ionel Ivan Chiajna-FC Ploiești

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigăzile care vor oficia la centru în prima etapă a returului Ligii a II-a. Cele mai interesante sunt cele ale lui Sebastian Colțescu, care va arbitra în seria a doua la Bihor-Alba Iulia și a lui Ionel Ivan, care va oficia la centru partida dintre Concordia Chiajna și FC Ploiești.

Seria I
Delta Tulcea – Dinamo II București
Arbitri: Teodor Crăciunescu (central) – Claudiu Loghin, Liviu Ciobotariu (asistenți) – Cătălin Florescu (rezervă)
Observator: Ion Dănciulescu

 

Ceahlăul Piatra Neamț – Luceafărul Băile Felix
Arbitri: George Rădulescu – Andrei Constantinescu, Bogdan Gheorghe – Ciprian Amarandei
Observator: Laurențiu Vărgatu

 

Progresul București – Dunărea Galați
Arbitri: Emil Voicu – Vladimir Urzică, Nicolae Botezatu – Claudiu Baboia
Observator: Nicu Neagoe

 

Sportul Studențesc – FC Snagov
Arbitri: Lucian Rușandu – Stelian Slabu, Florin Buzărnescu – Florin Miron
Observator: Dan Ionescu

 

FC Botoșani – Dunărea Giurgiu
Arbitri: Paul Unimățan – Gabriel Barjac, Traian Marchiș – Vlad Ciobanu
Observator: Zoltan Tamaș

 

FCM Bacău – Cetate Suceava
Arbitri: Cătălin Buși – Bogdan Medrea, Nicolae Dobrică – Iulian Andronache
Observator: Dorin Naste

 

Petrolul Ploiești – FC Buftea
Arbitri: Mihai Ianovschi – Anghel Voicu, Elena Mușetoiu – Marius Chilom
Observator: Stan Prodan

 

Concordia Chiajna – CSM FC Ploiești, ora 13.00  Sport.ro
Arbitri: Ionel Ivan – Bogdan Hârlab, Gabriel Stroe – Dragoș Istrate
Observator: Viorel Leșeanu

 

Partida Forex Brașov – Prefab Modelu nu se va disputa, deoarece ambele echipe s-au retras din campionat.

 

Seria II
FC Târgoviște – CFR Timișoara
Arbitri: Marian Bordean – Ioan Ciocănea, Speranța Popescu – Victor Stănișteanu
Observator: Vasile Mihu

 

Minerul Lupeni – Dacia Mioveni
Arbitri: Mihai Prodan – Florin Potora, Monica Rigo – Constantin Făniță
Observator: Adrian Cocoș

 

UTA Arad – FCM Târgu Mureș
Arbitri: Sorin Tarcea – Flavius Damaschin, Petre Gașpar – Ludovic Uihely
Observator: Iosif Gergely

 

Drobeta Turnu Severin – Universitatea Cluj
Arbitri: Adrian Stănescu – Iulian Radu, Claudiu Florea – Eugen Roșu
Observator: Alexandru Crișan

 

Mureșul Deva – Liberty Oradea
Arbitri: Marian Balaci – Lorin Udrea, Mihaela Popescu – Virgil Luca
Observator: Marian Salomir

 

Mechel Câmpia Turzii – Internațional Curtea de Argeș
Arbitri: Adrian Comănescu – Florin Păunescu, Iulius Timar – Laszlo Kusztos
Observator: Grigore Macavei

 

Jiul Petroșani – ACU Arad
Arbitri: Aurelian Bogaciu – Gero Szabo, Ovidiu Maier – George Găman
Observator: Traian Marcu

 

FC Bihor – Unirea Alba Iulia
Arbitri: Sebastian Colțescu – Florin Stănescu, Vasile Marinescu – Teodora Albon
Observator: Petre Mehedințu

 

Arieșul Turda – CSM Râmnicu Vâlcea
Arbitri: Marius Bocăneală – Cătălin Savu, Cătălin Teodor – Cristian Brașoveanu
Observator: Attila Kanyaro.

 

Publicat: 25 Feb. 2009, 18:06 Actualizat: 25 Feb. 2009, 18:07 Special
Pe aceeași temă