Brigada feminină la Buftea – Ceahlăul

Publicat: 28 May. 2009, 13:03 Actualizat: 28 May. 2009, 13:07 Special
Brigada feminină la Buftea – Ceahlăul

Comisia Centrala a Arbitrilor a dat astăzi publicității delegările pentru etapa cu numărul 32, din liga a doua de fotbal. Partida de duminică dintre Buftea și Ceahlăul, care va fi transmisă în direct de Sport.ro, va fi oficiată de o brigadă exclusiv formată din femei, Cristina Dorcioman fiind la centru.

SERIA I


Sîmbătă

FC PLOIEȘTI – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Mihai Ene; Asistenți: Vlad Bârleanu și Nicolae Harbuzariu (toți din București)

SPORTUL – FC BOTOȘANI
Arbitru: Mihai Prodan (Cluj); Asistenți: Cătălin Teodor (Brăila) și Marian Loghin (Pașcani)

CETATEA SUCEAVA – PETROLUL
Arbitru: Marcel Bîrsan (București); Asistenți: Claudiu Florea (București) și Gabriel Stroe (Pitești)

DINAMO II – BĂ‚ILE FELIX, ora 17:00
Arbitru: Cristian Sava (Bacău); Asistenți: Silviu Haramuz (Reșița) și Adrian Lungu (Alexandria)

Duminică

DUNĂ‚REA GIURGIU – CHIAJNA
Arbitru: Cătălin Florescu (Techirghiol); Asistenți: Daniel Mitruți (Craiova) și Florin Pucheanu (Ulmi)

FC BUFTEA – CEAHLĂ‚UL, ora 13:00
Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel); Asistenți: Irina Mîrț (București) (foto) și Monica Rigo (Cluj)

DELTA stă deoarece PREFAB s-a retras în tur.
FC SNAGOV stă deoarece FOREX s-a retras în tur.
FCM BACĂ‚U – PROGRESUL    3-0
PROGRESUL s-a retras în retur și pierde meciurile cu 3-0


SERIA A II-A

CFR TIMIȘOARA – DACIA MIOVENI
Arbitru: Zoltan Erdei (Slatina); Asistenți: Daniel Hârlab (Brașov) și Ferencz Tunyogi (Zalău)

CSM RM. VÂLCEA – FCM TG. MUREȘ
Arbitru: Marian Bordean (Sibiu); Asistenți: Florin Ungureanu (București) și Iulian Szekely (Cluj)

ACU ARAD – FC TÂRGOVIȘTE
Arbitru: Marian Balaci (Dr. Tr. Severin); Asistenți: Lorin Udrea (Tg. Jiu) și Marius Nicoară (Băile Herculane)

ALBA IULIA – MINERUL LUPENI
Arbitru: Claudiu Băboia (București); Asistenți: George Fridl (Comănești) și Nicolae Botezatu (Piatra Neamț)

CÂMPIA TURZII – UTA
Arbitru: Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe); Asistenți: Petruța Iugulescu (Târgoviște) și Florin Hânca (Aiud)

FC DROBETA – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Florin Chivulete (București); Asistenți: Andrei Simonis (București) și Romică Bîrdeș (Pitești)

„U” CLUJ – JIUL
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Dan Marchiș (Baia Mare) și Andrei Constantinescu (București)

CURTEA DE ARGEȘ – FC BIHOR
Arbitru: Mugurel Drăgănescu (Breaza); Asistenți: Sebastian Gheorghe (Suceava) și Mircea Orbuleț (București)


LIBERTY SALONTA – ARIEȘUL TURDA

Arbitru: Eduard Constantinescu (Craiova); Asistenți: Nicolae Dobrică (Rm. Vâlcea) și Gabriel Bârjac (Zalău)

 

Publicat: 28 May. 2009, 13:03 Actualizat: 28 May. 2009, 13:07 Special
Pe aceeași temă