Sebastian Colțescu, la Derby-ul Argeșului

Publicat: 21 Oct. 2009, 16:13 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:50 Arbitri
Sebastian Colțescu,  la Derby-ul Argeșului

Etapa a XI-a din Liga a doua propune 3 nume cunoscute la centru:
Sebastian Colțescu, Alexandru Deaconu și Istvan Kovacs. Toți cei
trei arbitrii au fost delegați în Seria de Vest.

Astfel, Sebastian Colțescu a fost delegat la un nou meci din
liga 2, de această dată la derby-ul județului Argeș, unde va fi
ajutat de Mihai Iliescu și Radu George.

După o prestație mai slabă la Ploiești, la un meci în care era
aproape să fie luat la bătaie de olteanul Trică, Alexandru Deaconu
a fost desemnat în această etapă să conducă ostilitățile dintre
două echipe cu tradiție în Seria a Doua. Acesta a fost delegat la
CSM Râmnicu Vâlcea – FCM Târgu Mureș și va fo secondat de
asistenții Eduar Crângașu și Valentin Marinescu.

În schimb, Istvan Kovacs a făcut un pas înainte. Dacă acum
câteva săptămâni arbitra în porumb, la un meci din liga a patra, în
această etapă a fost desemnat de CCA la Șimleul Silvaniei, unde
echipa locală dă piept cu CS Otopeni.

Iată lista completă a arbitrilor și asistenților din etapa a
XI-a:

Seria
I:

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – TRICOLORUL BREAZA

Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: Paul Dimancea
(Constanța) și Speranța Popescu (București)

PETROLUL PLOIEȘTI – CSM RÂMNICUL SĂ‚RAT

Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Adrian Udrea și Mihaela
Popescu (ambii din Târgu Jiu)

SPORTUL STUDENȚESC – DUNĂ‚REA GALAȚI

Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Bela Szoke (Constanța)
și Valentin Cristea (Călărași)

FC SNAGOV – DELTA TULCEA

Arbitru: Mugurel Vădan (București); Asistenți: Liviu Ciubotariu
(Galați) și Daniel Hulubei (Vaslui)

CETATEA SUCEAVA – SĂ‚GEATA STEJARU

Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Vladimir Urzică (Piatra
Neamț) și Ferencz Tunyogi (Zalău)

FC BOTOȘANI – DINAMO II BUCUREȘTI

Arbitru: Mihai Marcu (Oradea); Asistenți: Radu Timar (Margita)
și Joszef Fodor (Odorheiu Secuiesc)

DUNĂ‚REA GIURGIU – GLORIA BUZĂ‚U duminică, ora
11.00

Arbitru: Adrian Stănescu (București); Asistenți: Andrei
Constantinescu (București) și Lucian Sărbu (Focșani)

FARUL CONSTANȚA – FCM BACĂ‚U duminică, ora
11.00

Arbitru: Mihai Ene (București); Asistenți: Claudiu Florea
(București) și Elena Mușețoiu (Câmpulung Muscel)

CONCORDIA CHIAJNA – STEAUA II BUCUREȘTI duminică, ora
13.00

Arbitru: Cătălin Neagu (Poenari); Asistenți: Dan Ilieș și Bogdan
Hârlab (ambii din Brașov)

Seria
II

CFR TIMIȘOARA – GAZ METAN CFR

Arbitru: Teodora Albon (Cluj); Asistenți: Florin Potora (Turda)
și Florin Hanca (Aiud)

FORTUNA COVACI – MINERUL LUPENI

Arbitru: Marius Constantinescu (Craiova); Asistenți: Stelian
Slabu (Brașov) și Daniel Mitruți (Craiova)

FC SILVANIA – CS OTOPENI

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); Asistenți: Istvan Nagy (Cluj) și
Flaviu Damaschin (Timișoara)

BIHOR ORADEA – FC BAIA MARE

Arbitru: Romulus Pop (Târgu Mureș); Asistenți: Costin Florescu
(Satu Mare) și Gabriel Dan (Timișoara)

CSM RÂMNICU VÂLCEA – FCM TÂRGU MUREȘ

Arbitru: Alexandru Deaconu (București); Asistenți: Eduard
Crângașu (Ploiești) și Vasile Marinescu (București)

UNIVERSITATEA CLUJ – FC DROBETA

Arbitru: Ștefan Erdei (Oradea); Asistenți: Marian Loghin
(Pașcani) și Bogdan Gheorghioiu (Timișoara)

JIUL PETROȘANI – MUREȘUL DEVA

Arbitru: Dan Monea (Cluj); Asistenți: Ciprian Geambazu (Bușteni)
și Emil Cristea (Arad)

DACIA MIOVENI – FC ARGEȘ ora 17.00

Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova); Asistenți: Mihai Iliescu
(Craiova) și Radu George (București)

UTA ARAD – ARIEȘUL TURDA ora 18.00

Arbitru: Adrian Comănescu (București); Asistenți: Marius Nicoară
(Băile Herculane) și Silviu Haramuz (Reșița)

Publicat: 21 Oct. 2009, 16:13 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:50 Arbitri
Pe aceeași temă