Mugurel Vădan conduce meciul CSM Râmnicu Vâlcea – Universitatea Cluj

Publicat: 20 Apr. 2010, 14:07 Actualizat: 20 Apr. 2010, 14:14 Arbitri
Mugurel Vădan conduce meciul  CSM Râmnicu Vâlcea – Universitatea Cluj

Etapa a XXIV-a se va disputa azi și mâine, majoritatea
meciurilor fiind programate să înceapă de la ora 17. Avem însă și
două excepții: meciul Steaua II – Săgeata Stejaru e programat azi,
de la ora 16.00, iar lidera Brănești va juca mâine, tot de la 16.00
cu Dunprea Galați. Restul partidelor vor începe mâine, de la ora
17.

Cele mai importante nume de la centru sunt Istvan Kovacs care va
conduce meciul Fortuna Covaci – FCM Târgu Mureș și Mugurel Vădan,
arbitrul delegat la jocul CSM Râmnicu Vâlcea – Univeristatea
Cluj.

Seria
I:

Steaua II București – Săgeata Stejaru,
azi ora
16.00

Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: Daniel Demetrescu
(Râmnicu Vâlcea) și Daniel Mitruți (Craiova)

Victoria Brănești – Dunărea Galați,
ora
16.00

Arbitru: Cristian Sava (Bacău); Asistenți: Marian Fridl
(Comănești) și Mihai Cantemir (Voila)

Concordia Chiajna – Delta Tulcea

Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Liviu
Ciubotariu (Galați) și Ionuț Babadac (Alexandria)

Gloria Buzău – Tricolorul Breaza

Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța); Asistenți: Joszef Peter
(Sfântu Gheorghe) și Gabriel Stroe (Pitești)

Dunărea Giurgiu – CSM Râmnicu Sărat

Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Valentin Cristea
(Călărași) și Valentin Dumitru (Gherghița)

FC Snagov – Dinamo II București

Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel); Asistenți:
Marius Nicoară (Băile Herculane) și Irina Mîrț (București)

Petrolul Ploiești – FCM Bacău

Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Florin Păunescu
(Râmnicu Vâlcea) și Joszef Fodor (Odorheiu Secuiesc)

Farul Constanța – FC Botoșani

Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Lucian Dan Ilieș
(Brașov) și Bogdan Dragoș (Făgăraș)

Sportul Studențesc – Cetatea Suceava,
nu se
dispută.

Seria a
II-a:

FC Baia Mare – Minerul Lupeni

Arbitru: Ștefan Erdei (Oradea); Asistenți: Dorin Mudura (Oradea)
și Emil Cristea (Arad)

FC Bihor – CS Otopeni

Arbitru: Dan Monea (Cluj Napoca); Asistenți: Tudorel Potora
(Turda) și Monica Rigo (Cluj)

Fortuna Covaci – FCM Târgu Mureș

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); Asistenți: Nicolae Dobrică
(Râmnicu Vâlcea) și Costin Florescu (Satu Mare)

Dacia Mioveni – Arieșul Turda

Arbitru: Florin Chivulete (București); Asistenți: Dănuț Dumitru
și Lucian Sârbu (ambii din Focșani)

FC Silvania – Mureșul Deva

Arbitru: Constantin Făniță; Asistenți: Marian Gaspar și Bogdan
Gheorghioiu (toți din Timișoara)

CSM Râmnicu Vâlcea – Universitatea Cluj

Arbitru: Mugurel Vădan (București); Asistenți: Mihai Iliescu
(Craiova) și Mihai Gheorghe (București)

CFR Timișoara – FC Argeș, nu se dispută

Gaz Metan CFR Craiova – FC Drobeta,
nu se
dispută

Jiul Petroșani – UTA Arad, nu se dispută

Publicat: 20 Apr. 2010, 14:07 Actualizat: 20 Apr. 2010, 14:14 Arbitri
Pe aceeași temă