Brigadă de Europa League la Gloria – Sportul

Publicat: 26 Nov. 2009, 13:09 Actualizat: 26 Nov. 2009, 16:01 Arbitri
Brigadă de Europa League  la Gloria – Sportul

Două dintre cei mai importante brigăzi de arbitrii din România
au fost delegate în acest weekend să arbitreze în liga a doua.
Alexandru Tudor, ajutat de asistenții Cristian Nica și Aurel Oniță,
va face ordine la unul dintre cele mai importante meciuri ale
Seriei I, Gloria Buzău – Sportul Studențesc.

În Seria a doua a fost desemnat un alt arbitru important, Cristi
Balaj, care va fi ajutat de Zoltan Szekely și Adrian Vidan la
meciul dintre FC Bihor și Dacia Mioveni.

Interesat este faptul că atât Alexandru Tudor, cât și Cristi
Balaj, vor conduce săptămâna viitoare meciuri în Europa League,
Tudor fiind delegat la
Salzburg-Lazio, în timp ce băimăreanul va arbitra meciul
dintre

Fulham și ȚSKA Sofia. Astfel, se poate spune că cei doi arbitrii
își vor face sâmbătă încălzirea pentru meciurile din Europa
League.


Iată lista completă a arbitrilor și a asistenților:

Seria
I:

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – SĂ‚GEATA STEJARU

Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Vlad
Bârleanu (București) și Elena Mușetoiu (Câmpulung Muscel)

TRICOLORUL BREAZA – FC BOTOȘANI

Arbitru: Florin Miron; Asistenți: Lucian Dan și Andrei Simonis
(toți din București)

CSM RÂMNICU SĂ‚RAT – CETATEA SUCEAVA

Arbitru: Marius Constantin (Popești Leordeni); Asistenți: Ionuț
Borcan (Ploiești) și Joszef Fodor (Odorheiu Secuiesc)

GLORIA BUZĂ‚U – SPORTUL STUDENȚESC

Arbitru: Alexandru Tudor (București); Asistenți: Cristian Nica
(Ploiești) și Aurel Oniță (Constanța)

DUNĂ‚REA GIURGIU – FC SNAGOV

Arbitru: Marius Bocăneală (Galați); Asistenți: Mihai Gheorghe
(București) și Dragoș Vlad (Târgoviște)

DUNĂ‚REA GALAȚI – FCM BACĂ‚U

Arbitru: Cătălin Neagu (Poenari); Asistenți: Valentin Avram și
Andrei Constantinescu (ambii din București)

CONCORDIA CHIAJNA – PETROLUL PLOIEȘTI
duminică, ora
11.00

Arbitru: Mugurel Vădan (București); Asistenți: Gabriel Stroe
(Pitești) și Irina Mârț (București)

DELTA TULCEA – DINAMO II BUCUREȘTI duminică, ora
11.00

Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Cătălin Guloiu (Tisău)
și Valentin Cristea (Călărași)

STEAUA II BUCUREȘTI – FARUL CONSTANȚA
duminică, ora
13.00

Arbitru: Cristian Sava (Bacău); Asistenți: Lucian Sârbu și Dănuț
Dumitru (ambii din Focșani)

Seria a
II-a:

FORTUNA COVACI – FC DROBETA

Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: Anghel Voicu
(Suseni) și Ferencz Tunyogi (Zalău)

FC ARGEȘ – ARIEȘUL TURDA

Arbitru: Zoltan Erdei (Slatina); Asistenți: Adrian Udrea (Târgu
Jiu) și Cătălin Teodor (Brăila)

MINERUL LUPENI – UTA ARAD

Arbitru: Mihai Marcu (Oradea); Asistenți: Flaviu Damaschin și
Gabriel Dan (ambii din Timișoara)

GAZ METAN CFR – JIUL PETROȘANI

Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Gabriel Bârjac
(Zalău) și Tudorel Potora (Turda)

FC BAIA MARE – CSM RÂMNICU VÂLCEA

Arbitru: Dan Monea (Cluj); Asistenți: Istvan Nagy (Cluj) și
Marian Gașpar (Timișoara)

BIHOR ORADEA – DACIA MIOVENI

Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare); Asistenți: Zoltan Szekely
(Baia Mare) și Adrian Vidan (București)

FCM TÂRGU MUREȘ – MUREȘUL DEVA

Arbitru: Mihai Prodan (Cluj); Asistenți: Radu Timar (Marghita)
și Adrian Vidan (București)

CS OTOPENI – UNIVERSITATEA CLUJ ora 13.00

Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel); Asistenți:
Claudiu Loghin (Pașcani) și Adrian Popescu (Craiova)

Publicat: 26 Nov. 2009, 13:09 Actualizat: 26 Nov. 2009, 16:01 Arbitri
Pe aceeași temă