Alexandru Tudor, delegat la CS Mioveni – FC Bihor

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 22 Mar. 2011, 17:07 Actualizat: 24 Mar. 2011, 11:24 Arbitri
Alexandru Tudor,  delegat la CS Mioveni – FC Bihor

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând
delegările la meciurile etapei a 19 a Ligii a II-a.

În Seria I se remarcă numirea lui Marius Avram la partida dintre CS
Otopeni și Farul Constanța, cât și cea a lui Cristian Balaj la
Dinamo II – Concordia Chiajna.

În Seria a II-a, Alexandru Tudor va arbitra derby-ul dintre CS
Mioveni și FC Bihor, iar Adrian Stănescu va conduce Petrolul
Ploiești – UTA Arad.

Iată arbitrii
desemnați la meciurile rundei 19:

Seria
I

SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Ion Eugen Roșu (1 Decembrie); Asistenți: Gabriel Sabin
Stroe (Pitești) și Mircea Mihail Grigoriu (București)
CF BRĂ‚ILA – STEAUA II
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Joszef Peter (Sfântu
Gheorghe) și Ciprian Iovu (Botoșani)
DUNĂ‚REA GALAȚI – DELTA TULCEA
Arbitru: Eduard Marius Constantinescu (Craiova); Asistenți: Eduard
Crângașu (Ploiești) și Florin Pucheanu (Ulmi)
JUVENTUS BUCUREȘTI – FC SNAGOV
Arbitru: Zoltan Iosif Erdei (Slatina); Asistenți: Valentin Cristea
(Călărași) și Lorin Adrian Udrea (Târgu Jiu)
CS OTOPENI – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Marius Avram; Asistenți: Mircea Orbuleț și Iulian Radu
(toți din București)
FC BOTOȘANI – ASTRA II GIURGIU
Arbitru: Paul Unimatan (Zalău); Asistenți: Petrică Ionuț Cîmpeanu
(Cluj-Napoca) și Andra Simona Hiticas (Bistrița)
DINAMO II – CONCORDIA CHIAJNA, de la ora 12:00 DolceSport
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); Asistenți: Liviu
Ciubotariu (Galați) și Cătălin Teodor (Brăila)
CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ – VIITORUL CONSTANȚA,
se dispută pe 31 martie, de la
ora 15:00

Arbitru: Mugurel Vădan (București); Asistenți: Daniel Hulubei
(Vaslui) și Vlad Bârleanu (București)

Seria a
II-a

CS MIOVENI – FC BIHOR ORADEA
Arbitru: Alexandru Tudor (București); Asistenți: Bogdan Daniel
Hârlab (Brașov) și Bogdan Velicu (București)
ACU ARAD – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); Asistenți: Florin Potora
(Aiud) și Bogdan Gheorghioiu (Timișoara)
GAZ METAN CFR CRAIOVA – UNIREA ALBA IULIA
Arbitru: Sorin Andrei Antonie (Breaza – Prahova); Asistenți: Silviu
Cătălin Haramuz (Reșița) și Mihaela Blîndu Popescu (Târgu
Jiu)
PETROLUL PLOIEȘTI – UTA ARAD
Arbitru: Cristian Pavel Balaj (Baia Mare); Asistenți: Paul Dimancea
(Constanța) și Costin Florescu (Clinceni)
MUREȘUL DEVA – FC ARGEȘ
Arbitru: Dan Monea (Aiud); Asistenți: Ciprian Florin Danșa (Oradea)
și Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu)
ALRO SLATINA – ACS MU POLITEHNICA IAȘI,
se dispută pe 30 martie, de la
ora 15:00

Arbitru: Mihai Ene (București); Asistenți: Florin Hanca (Aiud) și
Bogdan Ioan Dragoș (Făgăraș)
ARIEȘUL TURDA – FC SILVANIA 3-0
Silvania s-a retras în iarnă
și va pierde toate meciurile la masa verde

VOINȚA SIBIU stă, deoarece MINERUL
LUPENI
s-a
retras

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 22 Mar. 2011, 17:07 Actualizat: 24 Mar. 2011, 11:24 Arbitri
Pe aceeași temă