Victorie clară pentru Târgu Mureș

21 Mar. 2009, 18:07 Seria 2

Târg-mureșenii luptă în continuare pentru promovarea în prima ligă. Neînvinși în retur, portocalii au obținut a treia victorie din partea a doua a campionatului, în fața Arieșului din Turda. Scorul final nu lasă loc de comentarii. Un 3-0 scurt, fără drept de apel fără oaspeți. Gheju a fost cel care a marcat primele două goluri ale meciului. În chiar minutul șase tabela a fost modificată pentru prima dată, când Gheju a preluat bine o minge și l-a executat pe portarul Arieșului. După 30 de minute de joc același Gheju a majorat scorul cu o lovitură frumoasă de cap venită după  centrare venită de pe partea dreaptă. Chiar dacă au condus jocul în permanență, târg-mureșenii nu au mai reușit să marcheze decât cu cinci minute înainte de finalul jocului. În minutul 85 Vancea a preluat frumos mingea după care a șutat spre poartă stabilind scorul final. Scor de neprezentare pentru Arieșul și FCM Târgu Mureș se află pe poziția a doua în clasament, una care la finalul returului o va duce în primul eșalon din România.