![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Evenimente șocante la partida Cetatea Suceava-Ceahăul Piatra-Neamț, din seria întâi a Ligii a doua.
După ce arbitrul partidei, Marius Bocăneală, a acordat penalty pentru nemțeni în minutul 90+7, spiritele s-au încins și jucătorii celor două echipe au început să se îmbrâncească pe teren.
Lovitura de la pedeapsă nu s-a putut executa decât în minutul 90+15, deoarece toate baloanele au fost aruncate în tribune de jucătorii suceveni.
Știubei și Cotolan, de la gazde, au fost eliminați, iar Marius Bocăneală a fost trântit pe teren și lovit de fotbaliștii Cetății Suceava, fiind salvat doar de intervenția forțelor de ordine.
În urma acestei victorii dubioase a nemțenilor, Ceahlăul își menține poziția de lider în seria I a Ligii a doua.
VEZI AICI EDITORIALUL LUI FLORIN ALBOIU: "CÂND DOI SE BAT, CEAHLĂ‚UL CÂȘTIGĂ‚"
Â