![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
După un tur de campionat în care au început promițător, „studenții” au avut o perioadă mai puțin fastă.
Astfel, elevii antrenați de Adrian Falub au reușit să termine turul de campionat pe poziția a 9-a în clasamentul seriei întâi. Patronul echipei din Regie s-a arătat extrem de supărat pe faptul că echipa nu merge cum și-ar dori.
Â
„Nu sunt mulțumit deloc. Dacă vor avea oferte bune, atât pentru ei cât și pentru club, orice jucător poate părăsi clubul în orice moment. În perioada următoare vom face o analiză amănunțită și vom vedea care sunt cauzele. În ședința care va avea loc până în sărbători ne vom spăla rufele în familie și o să lămurim tot ce avem de lămurit începând de la primul angajat până la directorul executiv”, a declarat Vasile Șiman.
Â
Articol scris de : Andi Sârbu