Unirea Slobozia a marcat 10 goluri în ultimele două amicale. Ialomițenii, victorii clare cu Academica Clinceni 2 și Dinamo U19

Răzvan STÎNGĂ 09 Feb. 2022, 18:24 Liga 2

Unirea Slobozia a jucat două meciuri marți și miercuri, care s-au dovedit a fi ca niște antrenamente mai intense. Nu a avut emoții în amicalele cu Academica Clinceni 2 și Dinamo U19, contra cărora a primit un singur gol și a marcat 10 în total. În primă fază, formația lui Adrian Mihalcea a întâlnit trupa ilfoveană.

Unirea Slobozia, 2-0 cu Academica Clinceni 2

Unirea Slobozia a învins cu 2-0 Academica Clinceni 2. Partida, ce a avut loc pe un teren al bazei sportive de la Izvorani, a fost decisă în urma reușitelor lui Ionuț Dinu și Ionuț Coadă. Adrian Mihalcea a împărțit jucătorii în două echipe. Prima a fost menținută pe teren până în minutul 60, iar cea de-a doua a avut la dispoziție 30 de minute.

• Primul 11 Unirii Slobozia: Poiană – Dorobanțu, Dinu, Perju, Toma – Cruceru, Coadă – Bolohan, Afalna, Mustacă – Gherghiceanu
  • Unirea Slobozia din minutul 60: Poiană – Ibrian, Lazăr, Lemnaru, Mihai – Trașcu, Greu – Gîrbăcea, Silaghi, Ivan – Gulceac.

Unirea Slobozia a trecut cu 8-1 de Dinamo U19

Miercuri, Unirea Slobozia a întâlnit echipa sub 19 ani a lui Dinamo, contra căreia s-a impus la o diferență mare, scor 8-1. Sebastian Ivan a fost omul amicalului disputat tot la Izvorani, cel care a reușit să marcheze o triplă. Pentru echipa din Liga 2 au mai marcat și Vadim Gulceac, Florinel Ibrian, Daniel Mihai, Viorel Gîrbăcea și Alexandru Dinu.

Adrian Mihalcea a rulat 20 de jucători, dar primele schimbări le-a făcut încă din minutul 30.

• Unirea Slobozia cu Dinamo U19: Ciupercă – Ibrian, Lazăr (Dinu 60′), Perju (Lemnaru 30′), Toma (Mihai 30′) – Cruceru (Trașcu 30′),  Afalna (Coadă 46′) – Bolohan (Gîrbăcea 30′), Silaghi (Ivan 30), Greu (Dorobanțu 60′) – Gulceac (Gherghiceanu 60′).

Unirea Slobozia, fără eșec în perioada de pregătire

Perioada încărcată continuă pentru Unirea Slobozia, întrucât joi va juca al treilea meci în zile consecutive, cu Rapid 2. Până acum, cu tot cu testele cu Academica Clinceni 2 și Dinamo U19, Unirea Slobozia a ajuns la un total de cinci. Anterior, a mai a trecut cu 6-2 de Înainte Modelu (Liga 3) și cu 3-0 de CSM Fetești (Liga 3) și a făcut 4-4 cu Unirea Constanța.

În sezonul regular al Ligii a 2-a, până se va face împărțirea echipelor în play-off și play-out, formația lui Adrian Mihalcea le va mai întâlni pe Dacia Unirea Brăila (deplasare), Dunărea Călărași (deplasare) și Ripensia (acasă).