„U” Cluj și Vâlcea cad în play-out în ultima etapă. FC Brașov, CS Mioveni, Baia Mare se vor bate la promovare în Seria a II-a. Ceahlăul pornește cu ultima șansă la salvarea de la retrogradare

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 02 Apr. 2016, 00:11 Actualizat: 03 Apr. 2016, 16:04 Liga 2
„U” Cluj și Vâlcea cad în play-out în ultima etapă. FC Brașov, CS Mioveni, Baia Mare se vor bate la promovare în Seria a II-a.  Ceahlăul pornește cu ultima șansă la salvarea de la retrogradare

Cum vineri seară Rapid a remizat pe teren propriu cu ACS Berceni (1-1), într-un meci în care ilfovenii au jucat trei eliminați și în care au deschis scorul și puteau da o mare lovitură, în Seria I, în ultima etapă a returului regulat, mai trebuie să aflăm doar pozițiile finale ale echipelor în clasament. În privința play-off-ului și play-out-ului lucrurile sunt extrem de clare, astfel că pe primele șase locuri se vor situa Rapid București, Dunărea Călărași, FC Academica Clinceni, Farul Constanța, Dacia Unirea Brăila și SC Bacău, iar în cea de-a doua jumătate se regăsesc ACS Berceni, Gloria Buzău, Rapid CFR Suceava, CS Balotești, Bucovina Pojorâta și Ceahlăul Piatra Neamț. FC Oțelul este marea perdantă a Seriei I, deoarece s-a clasat pe ultima poziție și a retrogradat direct în Liga 3, acolo unde nu va mai apuca să joace, deoarece pe 1 aprilie și-a aflat soarta, și nu e păcăleală. Campioana României din 2011 a intrat în proces de faliment și se va desființa.

În etapa a 26-a a Ligii 2, ultima a sezonului regulat, în Seria I se va juca doar pentru câteva puncte în plus în play-off sau play-out, dar și pentru o poziție mai bună în clasament. Farul, Ceahlăul, CS Balotești și Brăila pot urca mai sus în serie dacă vor câștiga astăzi.

Cât privește calculele din Seria a II-a, acestea sunt mult mai complicate. Înaintea etapei de azi avem doar trei echipe calificate deja în play-off (Gaz Metan Mediaș, Chindia Târgoviște și UTA Bătrâna Doamnă) și alte patru fără șanse la primele șase locuri, adică sigure de play-out (Șoimii Pâncota, Olimpia Satu Mare, Unirea Tărlungeni și Metalul Reșița). Pe lângă FC Bihor Oradea și FC Caransebeș, echipe desființate în iarnă și care vor ocupa ultimele două locuri retrogradabile direct, restul de cinci cluburi se bat pentru trei locuri de play-off.

FCM Baia Mare și CSM Râmnicu Vâlcea au meci direct, CS Mioveni și FC Brașov par să aibă misiuni ușoare cu Metalul Reșița și Șoimii Pâncota, singura care stă la mâna rezultatelor fiind Universitatea Cluj, care azi va câștiga la „masa verde”. Toate meciurile amintite până acum se vor juca de la ora 11:00, în timp ce ultima partidă a sezonului regulat e programată de la ora 13:00, atunci când la Târgoviște Chindia va primi vizita Gaz Metanului și cine bate termină pe prima poziție a Seriei a II-a. Calcule se pot face multe în privința șanselor de calificare în play-off a fiecărei echipe dintre cele cinci care încă pot îndeplini acest obiectiv, fiecare și le știe foarte bine, astfel că preferăm să lăsăm vorba și să îi vedem pe teren, să ne arate ce pot într-adevăr.

La finalul rundei se va trage linie, se vor scădea rezultatele obținute cu Oțelul Galați, FC Bihor Oradea și FC Caransebeș, iar punctele rămase se vor împărți în două. Echipele care vor avea nevoie de o rotunjire de 0,5 o vor primi și vor fi avantajate pe moment, însă la finalul campionatului vor avea un dezavantaj în cazul în care se vor afla la egalitate cu o altă grupare care nu a beneficiat acum de acest mic plus. Situația clasamentelor provizorii, cu o etapă înainte de finalul sezonului regulat, le-am expus în această săptămână ce tocmai se va încheia și pot fi recitite aici: pentru SERIA I și pentru SERIA A II-A. După desfășurarea etapei de azi, în cursul zilei vom reveni cu clasamentele finale pentru play-off și play-out, dar și cu programul pentru cele două turnee.

Așa cum v-a obișnuit în fiecare sezon, Liga2.ro va transmite live-text partidele fiecărei runde din acest campionat.

Iată programul meciurilor celor două serii:

SERIA I, ETAPA 26

2 aprilie, ora 11:00
FINAL | FARUL CONSTANȚA – GLORIA BUZĂ‚U    2-0
Arbitru: Iulian Dima (București); Asistenți: Ionuț Babadac (Alexandria) și Adrian Ionescu (Târgoviște).

â–ºFarul: Negrilă – Băjan, Fl. Popa, D. Bratu, Zugravu – Val. Munteanu, Vezan, Pătrașcu (cpt.), C. Neagu – Pătulea, S. Chițu
Rezerve: A. Dinu – Țăranu, Tigoianu, Vlăescu, Murgoci, Milea, Pungă
Antrenor: Ilie Stan

â–ºGloria: A. Preda – A. Iordache, Vîrtej, Agache, G. Ghiță, Cl. Dumitrescu (cpt.), Mug, Dedu, Danciu, Koprindzhiyski, N. Popescu, Răduca
Rezerve: D. Sîrbu – Dăniță, M. Voicu, Bobe, G. Marcu, C. Marcu, D. Burlacu
Antrenor: Viorel Ion

â–ºMin 88 Ghiță șutează în bară, mingea ajunge la Dedu, care trage în Negrilă

â–ºMin 86 Burlacu trece printre Munteanu și Băjan, centrează pentru Răduca, iar acesta reia peste poartă, cu capul

â–ºMin 81 Răduca încearcă un loc peste portar, dar acesta respinge în corner

â–ºMin 78 Vezan este schimbat cu Milea

â–ºMin 71 Iordache Bobe, o nouă schimbare la buzoieni

â–ºMin 62 Noul intrat Vlăescu șutează de la 24 de metri și îl întinde serios pe Preda

â–ºMin 54 Popescu este schimbat de Burlacu, la oaspeți

â–ºMin 50 Preda și Chițu sunt aproape de o încăierare și văd amândoi cartonașul galben

â–ºMin 46 Georgian Marcu îl înlocuiește pe Koprindzhiyski

â–ºMin 46 Murgoci intră în locul lui Zugravu, iar Neagu este schimbat cu Vlăescu

â–ºMin 30 2-0 Vali Munteanu îl lansează pe Pătulea în dreapta, acesta preia și pătrunde în careu și îi pasează ideal lui Neagu, în centru, care din 8 metri pune latul pentru majorarea scorului

â–ºMin 18 1-0 Doru Bratu îl lansează pe Pătulea, pe flancul stâng, acesta driblează un adversar și centrează în careu, de unde Chițu preia și îl învinge pe Preda cu un șut din 8 metri

FINAL | DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI – RAPID CFR SUCEAVA    3-1
Arbitru: Ovidiu Petru Oprea (Ploiești); Asistenți: Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea) și Marian Truță (Sirineasa).

â–ºDunărea: C. Lungu (cpt.) – Țenea, Bumbac, M. Popescu, M. Chițu – V. Balint, Sg. Popescu, Preoteasa, Vădrariu – Alami, Kanda
Rezerve: G. Popa – Al. Stoica, M. Ștefan, V. Andrei, Săftescu, S. Matei, M. Mureșan
Antrenor: Adrian Mihalcea

â–ºRapid CFR: Niga – G. Apostol, Velescu, D. Ciobanu, Bîgu, Aeroaiei, Dănilă, Golofca (cpt.), Gheorghiciuc, I. Plămadă, Boiciuc
Rezerve: Hînțescu – Mateciuc, Dudea, Vornicu, Jitariuc, T. Gălan, Tudorache
Antrenor: Costel Ilie

â–ºMin 87 Vornicu intră în locul lui Gheorghiciuc

â–ºMin 79 Dublă schimbare, Plămadă este schimbat cu Tudorache și la gazde V. Andrei intră în locul lui Alami

â–ºMin 75 3-1 Kanda execută în gol o lovitură liberă de la 25 de metri, aceasta trimite perfect în vinclu

â–ºMin 69 Niga respinge iar șutul lui Alami din 6 metri

â–ºMin 66 Aeroaiei este schimbat cu Dudea

â–ºMin 60 2-1 Balint scapă singur și îl invinge pe Niga din 5 metri

â–ºMin 58 Vădrariu este schimbat cu A. Stoica

â–ºMin 48 Alami trage din 5 metri, dar Niga respinge balonul cu un reflex bun

â–ºMin 46 M. Popescu este schimbat cu S. Matei

â–ºMin 43 1-1 Dănilă vrea să respingă cu capul din 6 metri dar trimite în propria poartă

â–ºMin 41 Vădrariu pătrunde în careu, șutează din 6 metri, dar balonul lovește un fundaș și iese în corner

â–ºMin 14 0-1 Boiciuc reia plasat cu o lovitură de cap, din 8 metri, și îl învinge pe Cezar Lungu

â–ºMin 7 Chițu, singur cu portarul, trage din 6 metri, dar Niga respinge în corner

â–ºMin 1 Primul șut pe poartă. Alami trimite din 10 metri peste transversală

FINAL | CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ – CS BALOTEȘTI    0-1
Arbitru: Andrei Lucian Țiții (Sibiu); Asistenți: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu) și Cristian Voicu (Focșani).

â–ºCeahlăul: Novara – Cerra, Castells, Napoli, V. Călin, Hidalgo, Drăghiceanu, Tăbăcariu (cpt.), V. Lupei, G. Mendy, Bamba
Rezerve: Barna – Copoț-Barb, Nedelcu, Mitrofan, Amariei
Antrenor: Stefano Maccoppi

â–ºBalotești: Fulga (cpt.) – Marciuc, Păun, Flămînzeanu, Bîtfoi, Mirescu, Cl. Herea, P. Fl. Radu, C. Dedu, Gojnea, Antoche
Rezerve: Rudnițchi – And. Pătrașcu, D. Popa, Lupașcu, V. Niță, P. Ioniță, V. Nicolae
Antrenor: Cornel Niță

â–ºMin 87 Iese Herea și intră Pătrașcu

â–ºMin 81 Intră Amariei și iese Cerra

â–ºMin 67 Iese Bamba și intră Nedelcu

â–ºMin 67 Iese Păun și intră Dorinel Popa

â–ºMin 38 0-1 Herea intră în viteză în careu, trece de Castells, care s-a ferit să nu facă penalty, și mijlocașul ilfovenilor a înscris din stânga cu un șut la colțul lung

â–ºMin 38 Iese Hidalgo și intră Mitrofan

FINAL | DACIA UNIREA BRĂ‚ILA – BUCOVINA POJORÂTA   2-0
Arbitru: Claudiu Cornel Marcu; Asistenți: Erchian Ionus și Florin Iacob (toți din Constanța).

â–ºDacia Unirea: Cr. Mitrea – G. Niță, L. Ivan, Ghiocel, Stănciulescu, C. Roșu, Pușcașu, Petean, Frunză (cpt.), Onofraș, Al. Muscă
Rezerve: Bg. Olaru – Olenic, D. Oprea, M. Dima, G. Iordache, St. Nicoliță, P. Ioan
Antrenor: Alin Pânzaru

â–ºBucovina: R. Pop – D. Cristescu, Răuță, Jarda (cpt.), Jugaru, V. Stănescu, Căinari, Al. Marin, Buhăceanu, Acostăchioaie, Moisii
Rezerve: Puianu – Duțică, Pîslaru, Jugănaru, M. Coman, Țârțărău
Antrenor: Dănuț Mândrilă

â–ºMin 86 Nicoliță intră în locul lui Pușcașu

â–ºMin 85 2-0 Centrare de pe stânga a lui Frunză și Pușcașu împinge mingea din 2 metri

â–ºMin 82 Dima ratează un penalty pentru Brăila. A apărtat Pop. Tot Dima a obținut lovitura de pedeapsă

â–ºMin 79 Iordache intră în locul lui Onofraș

â–ºMin 76 Iese Căinari și intră Pîslaru

â–ºMin 69 Dima intră în locul lui Roșu

â–ºMin 53 Coman intră în locul lui Buhăceanu

â–ºMin 46 Iese Răuță și intră Juncănaru

â–ºMin 32 1-0 Stănciulescu centrează de pe parte stângă și Onofraș reia cu capul din 6 metri, îndeplinind o simplă formalitate

FINAL | FC ACADEMICA CLINCENI – SC BACĂ‚U     0-0
Arbitru: Dan Grigore Botescu (București); Asistenți: Bogdan Ioan Dragoș și Constantin Mihai Cantemir (ambii din Făgăraș).

â–ºClinceni: H. Iancu – Vențer, Dobrosavlevici, A. Nițu, Fl. Ștefan, Al. Neagu, C. Gheorghe, D. Benzar, Patriche, V. Budeanu, Kuku
Rezerve: A. Marinescu – Cr. Matei, L. Ganea, D. Lung, Homei, Pham Huy, Antohi
Antrenor: Mugur Bolohan

â–ºBacău: Ureche – A. Burcă, Vraciu, Grumezescu, Dumitriu, Sahru, Adăscăliței, I. Ursu, Giurgiu, Gheorghiu, Mihălăchioae
Rezerve: Miron – Masella, Belecciu, Nemțanu, Drugă, Ignea, Țuțu
Antrenor: Cristian Popovici

â–ºMin 85 Ursu primeste al doilea cartonaș galben și este eliminat

â–ºMin 83 Gheorghiu este schimbat cu Drugă

â–ºMin 46 Budeanu este înlocuit cu Antohi

â–ºMin 39 Patriche este înlocuit cu D. Lung

â–ºMin 38 Patriche se accidentează în urma unui duel aerian cu Vraciu, acesta își sparge arcada

â–ºMin 33 Grumezescu pătrunde în careu și trimite pe lângă poartă

â–ºMin 32 Vențer trimite puternic o minge direct din lovitură liberă, dar mingea ocoleste puțin vinclul porții

â–ºMin 18 Iancu respinge cu un reflex salvator șutul incredibil trimis de Dumitriu

â–ºMin 12 Cea mai mare ocazie de până acum o au cei de la Bacău, Gheorghiu șutează periculos direct în transversală

1 aprilie, ora 18:00
FINAL | RAPID BUCUREȘTI – ACS BERCENI    1-1
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești); Asistenți: Mihai Marius Marica (Bistrița) și Ionuț Marius Bobe (Videle).

COMENTARIUL LIVE

â–ºMin 89 Dobre ia galben după ce are o intervenție „criminală”, din spate, asupra lui Trandu. Arbitrul Iulian Călin se răzgândește după mai bine de 30 de secunde, se uită la urmele de pe gamba lui Trandu și îi dă direct roșu lui Leonard Dobre

â–ºMin 82 1-1 Luque centrează din stânga careului, mingea îi trece printre picioare lui NKoyi, Lazăr respinge în față din patru metri și Morar egalează cu un șut la colțul lung

â–ºMin 80 0-1 Pădurețu centrează din interiorul careului, din stânga, la bara a doua, acolo unde Cosmin Mihai reia cu capul în poarta goală

â–ºMin 65 Morar încearcă să treacă de Epaminonda Nicu la mijlocul terenului, dă mingea pe lângă el și fundașul lovește mingea cu mâna, fără intenție. Arbitrul exagerează și îi arată al doilea galben, iar Nicu este eliminat

â–ºMin 55 Alexandru Radu intră puternic la Popa, la 30 de metri, și vede al doilea galben. Mijlocașul Berceniului este eliminat

OȚELUL GALAȚI stă.

SERIA II, ETAPA 26

2 aprilie, ora 11:00
FINAL | FCM BAIA MARE – CSM RÂMNICU VÂLCEA   0-0
Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); Asistenți: Adrian Vornicu (Iași) și Ovidiu Arușoaie (Piatra Neamț).

â–ºBaia Mare: Ormenișan – Străuț, Sg. Oltean, Fl. Ilie (cpt.), Anițoiu – Daminuță, Vasilache – Codoban, Balaure, Sîrbu – V. Pop
Rezerve: Bota – Duruș, P. Păcurar, Giurgiu, Codin, Cîrjan, D. Munteanu
Antrenor: Dorin Toma

â–ºVâlcea: Fildan – Samson, Oct. Vasile, I. Stoica (cpt.), Dumitrașcu – Artean, Dâlbea – A. Neagoe, Ludușan, Marian – C. Stoica
Rezerve: Tufiși – L. Iordache, Cl. Ștefan, Firțulescu, Piscanu Al. Ionescu, Alb. Voinea
Antrenor: Alexandru Pelici

â–ºMin 89 Păcurar îl înlocuiește pe Vasilache

â–ºMin 75 Voinea îl înlocuiește pe Neagoe

â–ºMin 67 Codin intră în locul lui Vasile Pop

â–ºMin 62 Firțulescu îl înlocuiește Dâlbea

â–ºMin 54 Piscanu intră la oaspeți și iese Ludușan

â–ºMin 42 Vasile Pop trimite din lovitură liberă, de la 30 metri, dar șutul său trece puțin pe lângă poartă

â–ºMin 35 Vasile șutează de la marginea careului, dar respinge fundașul Străuț și evită golul

â–ºMin 13 Balaure îi centrează lui Vasilache în careu, acesta reia cu capul din apropiere, dar respinge salvator portarul Fildan

FINAL | FC BRAȘOV – ȘOIMII PÂNCOTA    3-0
Arbitru: Andrei Antonie (București); Asistenți: Daniel Vlase (Slobozia Conachi) și Florin Alexandru Vișan (Galați).

â–ºFC Brașov: Fl. Iacob (cpt.) – Vagner, Puțanu, M. Marin, Sil. Pană, Andor, M. Matei, I. Manole, Al. Coman, Alupoaie, Bg. Rusu
Rezerve: D. Mutu – Rz. Avram, H. Popa, D. Ene, Ș. Moraru, Istrofor, Pamfile
Antrenor: Adrian Szabo

â–ºȘoimii: Pașcalău – Siminic, H. Crișan, Dubeștean, D. Dan, C. Suciu, Issa (cpt.), Mandache, Fl. Gîlcă, Dragalina, A. Mihai
Rezerve: Cr. Irimia – Farcaș, Fuchs, Pascariu, Vasi, M. Ion, Leucuța
Antrenor: Zsolt Muzsnay

â–ºMin 76 Manole este schimbat de Pamfile

â–ºMin 60 Pană este înlocuit de Avram

â–ºMin 56 3-0 Bogdan Rusu pătrunde pe dreapta în care și șutează la colțul lung

â–ºMin 51 Gîlcă este schimbat de Marius Ion

â–ºMin 46 Crișan este înlocuit de Fuchs

â–ºMin 13 2-0 Matei marchează de la 16 metri, în urma unei acțiuni personale

â–ºMin 5 1-0 Vagner trimite o minge lungă, de angajament, Matei pleacă de la 40 de metri de poarta adversă, trece de fundașul Crișan, intră în careu și îl execută pe Pașcalău cu un șut la colțul lung

FINAL | METALUL REȘIȚA – CS MIOVENI    0-3
Arbitru: Marius Chițu (Târgoviște); Asistenți: Florin Pucheanu (Ulmi) și Răzvan Mihai Dobre (Șotânga).

â–ºMetalul: Lucic – Pitulice, Ad. Costea, Al. Maria, Vitorovic (cpt.), I. Crăciun, Buzdugan, I. Vlad, Kopre, Makinde, Chira
Zimmerman – Kis, Ponoran, Naziri, C. Anghel, Holovcic, Burciu
Antrenor: Carol Gurgu

â–ºMioveni: Oct. Popescu – Toriște, Tombaye, Vișa, Ed. Stoica – Gugu, Ed. Florescu – Biceanu Ayza (cpt.), Năstăsie – Nilă
Rezerve: Preda – Tirică, Bg. Stoica, Mazilu, Neacșu, Gălan, Al. Popa
Antrenor: Marius Stoica

â–ºMin 83 Biceanu este înlocuit de Mazilu

â–ºMin 78 Ayza este schimbat cu Alin Popa

â–ºMin 72 0-3 Ayza speculează o greșeală a defensivei reșițene și marchează cu un șut sec din 8 metri

â–ºMin 71 Chira este schimbat de Ponoran

â–ºMin 71 Gălan intră în locul lui Nilă

â–ºMin 70 0-2 Nilă pătrunde în careu și marchează cu un șut la colțul lung

â–ºMin 55 Costea este înlocuit de Anghel

â–ºMin 51 Năstăsie pătrunde pe stânga, intră în careu și șutează puternic la colțul scurt, dar Crăciun, din alunecare respinge în corner

â–ºMin 46 Kopre este schimbat cu Naziri

â–ºMin 18 0-1 Năstăsie reușește să deschidă scorul, după minute bune de dominare a oaspeților

â–ºMin 2 Nilă pătrunde în careu, pe flancul drept, îl driblează pe Lucic, dar fundașii reșițeni se repliază și acordă corner

FINAL | UTA BĂ‚TRÂNA DOAMNĂ‚ – UNIREA TĂ‚RLUNGENI     2-1
Arbitru: Marius Nechita Chioran (Cluj-Napoca); Asistenți: Gabriel Bârjac (Zalău) și Ovidiu Timar (Marghita).

â–ºUTA: Anca-Trip – Polgar, Al. Manea, Gligor (cpt.), Burlă – Strătilă, Chindriș, Jorza, Hlistei – Cip. Rus, Curtuiuș
Rezerve: Bg. Miron – Filaret, D. Copil, A. Roman, M. Vlad, D. Man, Tănase
Antrenor: Roland Nagy

â–ºUnirea: Perianu – Vlăsceanu , Forika, I. Șerban, Seb. Bucur – M. Burlacu, Minciună, M. Popescu, S. Marin (cpt.) – Petrean, Petra
Rezerve: Mihok – Cocan, Potecu, Păduraru, Podlesnîi, Monea, Damian
Antrenor: Dan Bona

â–ºMin 90+2 2-1 Marin execută un corner de pe stânga, iar Forika trimite cu capul în plasă, pe colțul lung, din 6 metri

â–ºMin 90 Minciună a tras peste poartă de la marginea careului după pasa lui Marin

â–ºMin 89 Polgar l-a găsit în careu pe Copil, care trage din 12 metri în blocaj

â–ºMin 87 Vlăsceanu îi ia fața lui Burlă în 7 metri, dar trage puternic la jumătate de metru pe lângă colțul lung

â–ºMin 84 Potecu intră în locul lui Șerban

â–ºMin 81 2-0 Copil i-a pasat excelent cu exteriorul lui Curtuiuș, acesta a scăpat singur în careu și a trimis pe lângă Perianu în cros

â–ºMin 79 Schimbare la UTA: Man intră în locul lui Strătilă

â–ºMin 78 Schimbare la Tărlungeni; Cocan intră în locul lui Burlacu

â–ºMin 77 Strătilă pătrunde în viteză în careu, pe dreapta, centrează la 15 metri, Copil reia din voleu, din cădere, balonul trece pe lângă colțul lung

â–ºMin 73 1-0 Copil trage pe jos în stânga lui Perianu și e 1-0!

â–ºMin 72 Penalty pentru UTA! Șerban l-a faultat clar în careu pe Curtuiuș, vede și cartonașul galben

â–ºMin 67 Jorza e angajat în careu, în 6 metri, încearcă să salte mingea peste Perianu, care însă salvează

â–ºMin 66 Chindriș trage violent de la 25 de metri, Perianu a respins cu dificultate

â–ºMin 64 Roman debutează la UTA, înlocuindu-l pe Rus

â–ºMin 60 Schimbare la Tărlungeni: Damian intră în locul lui Petrean

â–ºMin 58 Copil a executat în zid o lovitură liberă de la 18 metri, ușor lateral stânga

â–ºMin 55 Curtuiuș e tras în careu de un fundaș advers, arbitrul lasă jocul să continue

â–ºMin 47 Minciună execută o lovitură liberă de la 35 de metri lateral stânga, Popescu reia slab de pe colțul lung, din 4 metri, pe lângă poartă

â–ºMin 46 Copil intră în locul lui Hlistei

â–ºMin 42 Rus trage cu pământul de la 18 metri, Vlăsceanu reține din nou

â–ºMin 37 După un corner, mingea a ajuns cu noroc la Manea în centrul careului, care trage puternic din întoarcere, Vlăsceanu e pe fază și respinge

â–ºMin 36 Presiunea gazdelor se intensifică. Curtuiuș a pătruns pe dreapta în careu, l-a găsit pe Hlistei în 14 metri, acesta trage cu stângul după o fentă, un fundaș respinge în corner

â–ºMin 34 Rus trage cu pământul de la 20 de metri, pe centrul porții, Perianu apără

â–ºMin 30 Prima ocazie a arădenilor, Rus a scăpat în careu, lateral dreapta, trage din unghi, paralel cu poarta

â–ºMin 8 Burlă trage puternic, cu efect, de la 30 de metri, balonul trece la o palmă de vinclu

â–ºMin 7 Minciună aruncă o minge în careu pentru Burlacu, Anca reține cu ceva emoții balonul care a căzut în fața sa

2 aprilie, ora 13:00
FINAL | CHINDIA TÂRGOVIȘTE – GAZ METAN MEDIAȘ    0-0
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); Asistenți: Iulian Szekely (Cluj-Napoca) și Adrian Mărginean (Aiud).

COMENTARIUL LIVE

DECIZIE | FC CARANSEBEȘ – OLIMPIA SATU MARE            0-3
DECIZIE | FC BIHOR ORADEA – UNIVERSITATEA CLUJ    0-3

 
 
 
 
 
 
 
Autor: Marius ANGHEL Publicat: 02 Apr. 2016, 00:11 Actualizat: 03 Apr. 2016, 16:04 Liga 2
Pe aceeași temă