![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Luni, după ce au ieșit din ședința la care au fost convocați de noua conducere tehnică a echipei, fotbaliștii suceveni au fost luați în primire de președintele Dumitru Moldovan, care le-a adus la cunoștință intenția conducerii executive de a le diminua contractele.
Â
„Am avut surpriza plăcută să constat că toți jucătorii au semnat noile înțelegeri pe care le-am propus, părând să conștientizeze că echipa a ajuns în această situație disperată și din vina lor”, a declarat Dumitru Moldovan.
Â
Â
Articol scris de Gabriel TODERAȘCU