![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Ocupanta locului doi din Seria I a Ligii a II-a a decis amânarea reuninii programate pentru 08.01.2008. După ce antrenorul Marius Șumudică și-a declarat intenția de a antrena Rapidul și după ce mai mulți jucători au depus memorii pentru a deveni liberi de contract, se pare că în Parcul cu Platani persistă încă multe semne de întrebare privind situația echipei.
Â
Contactat de www.liga2.ro pentru a afla noutăți despre Progresul București, Horațiu Ciornei, directorul de imagine al formației din Cotroceni, a declarat că reuniunea lotului echipei din eșalonul secund a fost amânată pentru o dată ulterioară. Cu toate dificultățile financiare, Ciornei a precizat:
Â
“Progresul va efectua un stagiu de pregătire la munte și avem în vedere un posibil cantonament în Sicilia.”
Â
Articol de Andrei Petrică