Unirea Tărlungeni a încheiat cantonamentul cu o înfrângere în fața Afumațiului

Marius ANGHEL 11 Aug. 2014, 14:32 Pregătiri, amicale
Unirea Tărlungeni a încheiat cantonamentul** cu o înfrângere în fața Afumațiului

Unirea Tărlungeni a încheiat cantonamentul de la baza proprie, cu un meci amical, disputat vineri, cu CS Afumați. După o victorie și trei egaluri în amicalele disputate în această vară, brașovenii au pierdut surprinzător în fața divizionarei C, scor 1-3 (0-1).

„S-a simțit oboseala acumulată în acest stagiu de pregătire. Am suferit la finalizare, unde doar Elek a ratat două ocazii foarte mari. Una peste alta pot spune că fost un cantonament reușit din toate punctele de vedere și sunt mulțumit că nu avem jucători accidentați”, a declarat antrenorul Unirii, Dan Bona.

În meciul cu CS Afumați, Bona a folosit două formule de echipă, câte una pentru fiecare repriză.

Unirea (prima repriză): Dănălache – Vlăsceanu, Istrofor, Șerban, Poenaru -Pricop, Cristea, Neculai, Sorin Marin – Elek, Liviu Nicolae. Unirea (repriza secundă): Stamatin – Chiș, Forika, Tatarciuc, Iaru – Marcăș, Antoche, Brujan, Petra – Antal, Neculai.

Marți, brașovenii vor juca un nou meci de pregătire, de această dată cu Fortuna Brazi, iar vineri, echipa pregătită de Dan Bona va juca la Miercurea Ciuc, cu formația lui Robert Ilyeș.

Sursa: Monitorul Expres