Testul dintre Sportul și Concordia 2 s-a încheiat la egalitate

02 Sep. 2009, 12:00 Pregătiri, amicale

Antrenorul Tibor Selymes a testat astăzi fotbaliștii mai puțin utilizați în primele partide ale sezonului, dar și o parte dintre componenții echipei secunde a clubului din Regie. Meciul de verificare cu Concordia 2 Chiajna s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, golurile fiind marcate de Olteanu și respectiv Ciolca.

"Studenții" vor primi sâmbătă vizita formației lui Mihai Stoica, FC Snagov, meci ce va fi transmis în direct de sport.ro, pentru ca săptămâna viitoare, miercuri, să fie gazdă pentru partida din faza a V-a a Cupei României cu Dinamo II, iar sâmbătă va juca tot în Regie, într-un meci contând pentru etapa a 5-a, cu tulcenii de la Săgeata Stejaru.

COMENTARIUL LIVE

Min. 90 Meciul se încheie cu un șut din voleu al lui Costin Gheorghe blocat de apărarea ilfovenilor

Min.75 Șut deviat de apărarea gazdelor, mingea trece puțin pe lângă bara din stânga lui Niculescu

Min. 65 Costin Gheorghe șutează de la 23 de metri puțin peste transversală

Min. 63 Meciul a scăzut în ritm. În ultimele minute, singurele momente importante au fost două intervenții neregulamentare care au condus la înlocuirea lui Olteanu de la gazde și a lui Zavragiu de la oaspeți.

Min. 50 Farmache blochează în ultimul moment un șut spre poarta lui Niculescu

Sportul în repriza a doua: Niculescu – Farmache, Pavelescu, Olteanu, Rusu- Costin Gheorghe, Lungu, Târnăcop, Chețan – Fărcășanu, Păuna.

Modificări masive în ambele garnituri

Min. 46 A început repriza secundă.

Min. 45. Finalul primei părți a întâlnirii.

Min. 45 Oaspeții egalează în urma unei lovituri de la colț.Ciolca s-a înălțat peste apărarea gazdelor și a trimis cu capul în plasă la colțul lung

Min. 35 Olteanu avansează central și este servit perfect de Truță, tânărul fundaș depășește portarul și înscrie

Min. 30 Acțiune a lui Danteș blocată de apărarea studenților.

Min. 25 Zavragiu a șutat puternic de la 17 metri, mingea a fost deviată și apoi reținută fără probleme de Popescu

Min.20 Târnăcop centrează de pe stânga, mingea ajunge în brațele portarului.

Min. 15 Truță este agățat în careu și se acordă penalty. Tot el execută însă portarul ghicește colțul și respinge

Min.14 Ciupe execută o lovitură liberă de la 18 metri, mingea trece puțin pe lângă vinclu