Sătmărenii lui Csik, egali cu Șoimii din Pâncota

Mihai Andries 10 Aug. 2013, 20:18 Pregătiri, amicale
Sătmărenii lui Csik,** egali cu Șoimii din Pâncota

Olimpia Satu Mare a disputat sâmbătă dimineață, în deplasare, un meci de pregătire în compania formației Șoimii Pâncota, terminat la egalitate, scor 1-1. Gavrilescu a reușit să deschidă scorul în minutul 48 al partidei, însă elevii antrenorilor Tiberiu Csik și Lulu Dragomir nu s-au bucurat foarte mult de avantaj. Gazdele au profitat de o greșeală colectivă a apărării Olimpiei, iar în minutul 53 au reușit să egaleze prin șutul centrare al lui Nădăban

„Am jucat bine în ambele reprize. Am făcut două echipe, fiecare jucător și-a făcut treaba așa cum trebuie. Băieții s-au dăruit și s-au descurcat bine”, a spus antrenorul Olimpiei, Tiberiu Csik.

În prima repriză au evoluat Tiuț – Molnar, Ene, Iuhas, Gombar, Lupu, Scvarczkopf, Micaș, Zsiga, Feier, Mândrușcă. În repriza secundă au mai intrat Muntean, Sabău, Hanuș, Gavrilescu, Villand, Roghină, Kinczel, Lemac, Dragoș.

Următorul meci de pregătire al Olimpiei va avea loc miercuri, 14 august, în deplasare la Oradea cu formația SC Bacău.