Săgeata a înscris 11 goluri în amicalul cu CS Agigea!

Marius ANGHEL 10 Nov. 2012, 15:10 Pregătiri, amicale
Săgeata a înscris 11 goluri** în amicalul cu CS Agigea!

Profitând de etapa liberă din campionat, divizionara secundă Săgeata Năvodari a susținut astăzi o partidă de verificare pe stadionul propriu cu echipa de Liga a 4-a, CS Agigea, aflată pe locul al doilea în seria Est.

Meciul a fost la discreția gazdelor, care s-au impus fără probleme cu 11-0 (6-0) prin golurile marcate de Șicu (12), V. Apostol (14), Jianu (17,34,44), D. Zaharia (40), Diaby (54,56), Gosa (58), Pecarov (63) și Tigoianu (66).

Sageata Navodari (antrenor Aurel Sunda): Fl. Olteanu, Samata, Sg. Bar, Musuroia, Chetan, V. Apostol, Pleniceanu, Sicu, R. Dumitru, D. Zaharia, Jianu. In repriza secunda au mai jucat: Gordin, B. Oprea, Musca, Tudorache, Cazan, Vezan, Diaby, Gosa, Pecarov, Tigoianu.

CS Agigea (antrenor Gheorghe Nedu): Pascale, Iacobuta, Fugaru, Anghel, R. Dragomir, Gechereanu, Gramosteanu, Boras, Purcarea, Draghici, Paraschiv. Au mai evoluat in repriza a doua: Mogosanu si Cristache.

Pe stadionul „Flacara” din Navodari, inaintea meciului s-a antrenat liderul Ligii I, Steaua Bucuresti, venita la Constanta pentru partida cu Viitorul.
Tot la Navodari se vor antrena stelistii si duminica de la ora 10,30.