Rovinariul a lăsat o impresie plăcută în fața severinenilor

Mihai Andries 15 Feb. 2013, 22:08 Pregătiri, amicale

Într-un meci disputat azi la Drobeta Turnu Severin, echipa locală a dispus cu 3-0 de Jiul Rovinari. Elevii lui Cătălin Trofin au reușit să țină tabela neschimbată timp de 37 de minute, după care a venit reușita lui Mihai Roman. Deși au început încă din primul minut cu artileria grea compusă din Dorel Stoica, Florin Costea și Dănănae, severinenii au intrat la pauză doar cu un gol avantaj. La mijlocul celei de-a doua reprize a ieșit la rampă și Florin Costea care a mărit avantajul gazdelor la 2-0 (minutul 66). În ultimul minut de joc, sârbul Arezina a închis tabela la 3-0.

CS Turnu Severin – Jiul Rovinari 3-0
Marcatori: Mihai Roman (37), Florin Costea (66) și Aleksander Arezina (90)

Severin: Panagopoulos – Dănănae, Durimel, Tătaru, Dzhalilov – Poiană, Olah, D. Stoica, F. Costea – Roman, Tole. Antrenor Ionel „Jerry” Gane. Au mai intrat Moustakis, Velcovici, Arnăutu, Vranjkovic, Asanovic, Biris, Dăruială, Villas, Papageridis, Arezina.

Rovinari: Turianu – Trașcă, Lăcătușu, Ahrisculesei, Neacșu – Tudorache, Stegaru, Popescu, Davițoiu – Văcaru, Zamfir. Antrenor Cătălin „Bobby” Trofin. Au mai intrat Nicolae, Vozaru, Nițu, Manea, Mainerici, Buga, Calotă.