Olimpia a disputat două partide amicale în Ungaria

Mihai Andries 31 Oct. 2012, 11:57 Pregătiri, amicale

Olimpia 2010 Satu Mare a disputat marți, la Budapesta, două meciuri de pregătire în compania echipelor clubului maghiar Honved Budapesta. În prima partidă, echipa sătmăreană a învins cu 3-1 pe liderul ligii a II-a din Ungaria, Honved II. În minutele 28 și 52 Dragoș a reușit o dublă, iar Gavrilescu a înscris golul victoriei în minutul 63. Singurul gol al echipei gazdă a fost înscris în minutul 34 din penalty. Pentru Olimpia au evoluat: Șuta – Moș, Iuhas, Micaș, Homorozan, Gavrilescu, Villand, Botoș, Molnar, Dragoș, Marinaș.

Formația antrenată de cuplul Csik – Dragomir a disputat cel de-al doilea meci de pregătire cu echipa „Under 18” a clubului maghiar, partidă care s-a încheiat cu scorul de 2-2. Cei doi tehnicieni i-au introdus în teren pe Coman (Gorbe), Glodean, Silaghi, Sabău, Lauruk (Roatiș), Cozma, Mureșan, Pop Mihai, Ghiriti, Feier și Dănilă. În acest meci, maghiarii au deschis scorul încă din primele minute ale partidei, dar Ghiriti a reușit să restabilească egalitatea, pentru ca Hanus să puncteze pentru 1-2. Gazdele de la Honved au egalat pe final de meci, 2-2.