FC Botoșani a câștigat ușor cu Rapid CFR Suceava

12 Feb. 2009, 19:45 Pregătiri, amicale

Scorul partidei, 4-0 pentru botoșăneni, arătă cât de ușor s-a impus echipa din eșalonul secund. Meciul s-a desfășurat pe terenul Liceului Sportiv din Suceava pe o ninsoare năpraznică, deși oficialii botoșăneni au dorit o locație care să fie dotată și cu dușuri. Golurile au fost marcate de Pleniceanu, în minutul 8, Boroștean, în minutele 17 și 35, și Bejan, în minutul 70.

FC Botoșani: Cherecheș (Prisacă) – Patache, Tincu, Kano, Acsinte – Vrabie, Boroștean, Pleniceanu, Ciornei – Ghiceanu, Caragea. În repriza a doua au evoluat: Prisacă (Bordeianu) – Ghiviziu, Such, Ciobanu, Apostol – Nicodim, Vașvari, Bejan, Ștefan – Boghian, Simao.