FC Botoșani a câștigat amicalul cu Rapid după ce a fost condus

04 Aug. 2012, 16:47 Pregătiri, amicale

Rapid Suceava a pierdut astazi, cu scorul de 1-3 (1-1), in fata celor de la FC Botosani, intr-un meci de verificare desfasurat pe stadionul Areni. Echipa antrenata de Ovidiu Murariu a deschis repede scorul prin Semeghin (’12), dar s-a vazut egalata pana la pauza de reusita lui Boghian (’30), pentru ca, in ultimul sfert de ora, oaspetii sa-si asigure victoria prin golurile inscrise de Patache (’75) si Vasvari (’83 – penalty).

Rapid: Pascal – Balan, Hrimiuc, Velescu, Semeghin – I.Plamada, Dobos, Duman, Arotaritei – Negru, Antochi. Au mai intrat: Preda, Bosancu, Fl. Plamada, Sumanariu, Bucur, Stanescu, Spatar, Golofca, Moldovan si Lutac.

Botosani: Bordeanu – Maghici, Ursu, Dinu, Bordeanu V – Pacurar, Croitoru, Vasvari, Taban – Vraciu, Boghian. Au mai intrat: Stamatin, Curileac, Patache, Poverlovici, Atudorei, Gherman, Lozneanu, Chisu, Fulop, Cirjan.