FC Academica a învins și Ștefăneștiul

FC Academica** a învins și Ștefăneștiul

FC Academica a jucat, săptămâ­na trecută, două meciuri amicale, câștigându-le pe amândouă. În primul a întâlnit pe FC Olt, câștigând chiar pe terenul acesteia cu 1-0, prin­tr-un gol marcat în minutul 31 de Szabo. Pentru Academica au jucat: Lungu (min. 46, Boșneag) – Stancu, Popa, Vițelaru, Tătar – Buia, Olariu, Pătrașcu, Șușu – Hamed Kone, Szabo pe parcurs mai intrând Nițu, Marciuc, Vențer, Pușcaș, Dedu.

Apoi sâmbătă, la Domnești – Ilfov, echipa venită la Pitești în a­ceas­tă vară, a întâlnit formația de Li­ga 3, CS Ștefănești. A câș­tigat tot FC Academica, dar cu 2-1 (1-0), golurile victoriei fiind marcate de Kone (min. 10) și Vențer (min. 85). Pentru echipa lui Baciu au jucat: Lungu – Stancu., Nițu, Popa, A. Radu – Buia, Olariu, Pătrașcu, Szabo – Hamed Ko­ne, Pătulea, după pauză mai intrând Boșneag – Marciuc, Ven­țer, Dedu, Șușu, Popovic, Chițu.

Altfel, oficialii FC Academica au perfectat două transferuri, portarul Ionuț Boșneag și Andrei Radu (18 ani) – junior crescut în curtea lui Dinamo București, venit sub formă de împrumut.