Farul a pierdut amicalul cu Dunărea Călărași!

Marius ANGHEL 06 Feb. 2013, 17:46 Pregătiri, amicale

FC Farul Constanța a pierdut, astăzi, pe terenul sintetic al Academiei „Gheorghe Hagi”, meciul cu formația de Liga a III-a, Dunărea Călărași, scor 0-2.
Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă, primul de Ionuț Olteanu iar al doilea de Tudor Marian.

Pentru FC Farul au evoluat: Valentin Neagu – Băjan, I. Popescu, Buzea, Drugă – Sg. Popescu, Săceanu, Călințaru – Mucsi, S. Chițu, Stoianof (prima repriză); Bolboașă – Birău, E. Năstase, Țabără, Eracai – B. Nicola, Stavian, Constantinescu – Nițescu (min. 75 Cl. Popa), Pâslaru, Coteanu (a doua repriză).

A fost ultima partidă de verificare pentru „marinari” dinaintea următorului cantonament, a cărei destinație (Bulgaria sau Turcia) urmează să fie decisă în această seară de conducătorii clubului.

De asemenea, la club a ajuns un fundaș central de picior stâng, Constantin Bumbac (28 ani), care va semna în această după-amiază.