Farul a obținut doar un egal în amicalul cu CS Agigea!

Marius ANGHEL 04 Feb. 2013, 14:52 Pregătiri, amicale
Farul a obținut doar un egal** în amicalul cu CS Agigea!

Meciul amical dintre FC Farul Constanța și formația din Liga a IV-a CS Agigea, disputat sâmbătă, pe terenul sintetic al Academiei „Gheorghe Hagi”, s-a terminat la egalitate, scor 2-2. Ambele goluri ale „marinarilor” au fost marcate de Sorin Chițu, în minutele 40 și 45+2. Pentru CS Agigea, a punctat Drăghici (min. 30) și Sandu (min. 43).

În timpul jocului, am consemnat și un eveniment mai neobișnuit: la faza unui penalty, un exhibiționist a intrat pe teren.

Tehnicianul Farului, Alin Artimon, a folosit următoarea formulă: Bolboașă – Birău, Buzea, I. Popescu, Drugă – Sg. Popescu, Săceanu, Călințaru – Ivanovici, S. Chițu, Mucsi (prima repriză); Vl. Neagu – Băjan, E. Năstase, Țabără, Eracai – Călințaru (Nițescu), Stavian, Constantinescu – Pâslaru, Bugă (Cl. Popa), Coteanu (repriza a doua).

Vă prezentăm, în continuare, programul Farului de jocuri amicale: miercuri, FC Farul – Dunărea Galați, ora 11.00; 23 februarie, FC Farul – FC Viitorul, ambele meciuri urmând a se juca tot pe terenul de la Ovidiu.

Sursa: Cuget Liber