„Dublă” a lui Predoiu pentru victoria Panciului

19 Feb. 2012, 15:00 Pregătiri, amicale

FC Panciu a câștigat primul meci de verificare programat în acest an pe teren propriu. Gruparea pănceană, antrenată de Ionică Serea și Dănuț Bolocan s-a impus cu 2-0 (0-0) în fața Politehnicii Galați, după un meci cu multe ocazii de poartă.

Eroul partidei a fost atacantul echipei din Panciu, Mădălin Predoiu, care în prima repriză a irosit trei ocazii uriașe, iar în repriza a doua, nu a reușit să împingă balonul în poartă din doi metri. Predoiu s-a revanșat în ultimele zece minute ale amicalului și a reușit o „dublă”. Miercuri, FC Panciu va disputa un nou amical pe teren propriu împotriva echipei de județ, Avîntul Jariștea.

FC Panciu: Gabriel Lazăr – Voinea, Gurguiatu, Stan(cpt.), Beșa – S. Popa, Dorofte, Pușcașu, Căt. Tudor – I. Radu, Predoiu. Au mai jucat: Lazăr George, Cioran, Duțu, Stoian Bogdan, Stoian Mihai, Bâra, Panaite.

Politehnica Galați: Olaru – Racoviță, Dima, Vrânceanu, Coman – M. Munteanu, D. Munteanu, Chiriac, Velicu – Serian (cpt.), State. Au mai jucat: Vlasie, Donose, Drăgan, Ginghină, Lupu, Curmei și Petică.