CSM, învinsă în 10 minute de ACS Berceni!

Mihai Andries 20 Feb. 2013, 09:14 Pregătiri, amicale

CSM Râmnicu Vâlcea a pierdut marți testul disputat în Capitală, scor 1-3 cu liderul Seriei C3, ACS Berceni. În prima repriză, camerunezul Nkongue a irosit două situații mari de gol pentru vâlceni. După pauză, în numai 10 minute, trupa lui Tudor a încasat trei goluri. Astfel, în minutul 60, Pătrașcu a deschis scorul, Sandu a majorat avantajul ilfovenilor (63), iar Crețu (70) a făcut scor de forfait.

Spre finalul jocului, vâlcenii au reușit să înscrie golul de onoare prin Pârvu. Astfel, alb-albaștrii rămân fără nicio victorie în testele disputate în această iarnă, semn că vor avea o primăvară dificilă.

Pe 21 februarie, CSM va disputa ultimul test din cadrul cantonamentului de la Snagov, cu Metaloglobus.

CSM: Pascal – Tomozei, Plecanciuc, Albert, Vătăjelu – Cruceru, Pârvu, Neagoe, Surugiu – C. Stoica, Nkongue. Au mai jucat Dumitrașcu, Vasile, Traore, Nicolae. Antrenor: Laurențiu Tudor

ACS Berceni: Meilă – Cr. Stan, Fâșie, C. Sandu, Marulis – Al. Stan, Al. Radu, Pivniceru, Pătrașcu – Crețu, Bănaru. Antrenor: Laurențiu Diniță