CS Mioveni a trecut la limită de Academica Clinceni, chiar pe terenul ilfovenilor

Marius ANGHEL 23 Jul. 2018, 16:11 Pregătiri, amicale
CS Mioveni a trecut la limită de Academica Clinceni,** chiar pe terenul ilfovenilor

CS Mioveni a obținut, sâmbătă, o nouă victorie în amicalele disputate în această vară, echipa antrenată de Iordan Eftimie impunându-se cu 1-0, în deplasare la Academica Clinceni, nimeni alta decât adversara galben-verzilor din prima etapă de campionat.

Acesta este al treilea meci de verificare disputat în această vară de CS Mioveni, după victoria cu 4-0 cu Daco-Getica și remiza 0-0 cu Pandurii Târgu Jiu, ambele partide jucate acasă. În meciul de la Clinceni, unicul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Neagu din 11 metri, în minutul 75, penalty-ul fiind obținut de Valentin Balint.

Și în acest meci, antrenorul Iordan Eftimie a folosit tot lotul pe care îl are la dispoziție. Astfel, în prima repriză au evoluat: Croitoru – Kilyen, Gherghe, Burnea, Stoica – Lazăr, Mîrzeanu – Rădescu, Năstăsie, Ayza – Popescu, iar după pauză au mai jucat: Sima, Preda – Trașcu, Celea, Alexe, Druga, Mierlea, Neagu, Arsenică, Coșereanu, Balint, Comănescu.

CS Mioveni (prima repriză): Croitoru – Kilyen, Gherghe, Burnea, Stoica – Lazar, Mirzeanu – Radescu, Nastasie , Ayza – Popescu
CS Mivoeni (repriza II): Sima, Preda – Trascu, Celea, Alexe, Druga, Mierlea, Neagu, Arsenica, Cosereanu, Balint, Comanescu