Callatis 2012 Mangalia, victorie în ultimul amical

Mihai Andries 02 Mar. 2015, 08:07 Pregătiri, amicale
Callatis 2012 Mangalia,** victorie în ultimul amical

Echipa de Liga 3 ACS Callatis 2012 Mangalia a câștigat ultimul meci amical înaintea începerii returului de campionat. Sâmbătă, formația pregătită de Cristian Petcu și Aurel Chelu a întâlnit pe teren propriu formația Unirea Topraisar (vice-lidera Seriei Est a Ligii a IV-a a județului Constanța), de care a dispus cu 3-1.

Pentru Callatis 2012 au punctat Mihalache (25), Fl. Brașoveanu (55, foto) și Vărzaru (80), oaspeții marcând pentru 2-1 în minutul 75. Echipa de Liga a III-a a început meciul în formula: Puia – Enis Cogali, Romașcanu, Drăgăniță, Bădașcă – Mihalache, Erdinci Cogali, Talașman, Vărzaru, Fl. Brașoveanu – Cazan. În minutul 35, Romașcanu, accidentat, i-a lăsat locul în teren lui Vlădoiu, iar după pauză au mai jucat portarul Drumen și jucătorii de câmp Țintă și Bândar.

Petcu și Chelu nu au putut folosi mai mulți jucători, accidentați sau răciți, precum Doicaru, Ivanof, Dimoftei, Bugu, A. Stan și L. Alexandru. „ De mâine (n.n. astăzi), intrăm în linie dreaptă. Sperăm să ne atingem obiectivul și să ne menținem în Liga 3″, a declarat Alexandru Luchici, președintele echipei din Mangalia.

Aflată pe locul 11 (din 14 formații), cu opt puncte, Callatis 2012 susține primul meci din retur vineri, 6 martie, când, de la ora 15.00, va întâlni pe teren propriu Metalosport Galați (locul 13, cu cinci puncte), în etapa a 14-a a campionatului.

Sursa: Ziua Constanța