Botoșănenii, mai buni ca fotbaliștii lui Pelici

11 Aug. 2012, 16:03 Pregătiri, amicale

FC Botoșani a câștigat la limită, scor 2-1, pe Municipal, amicalul din această dimineață contra lui FCM Târgu Mureș. Tabela a fost schimbată pentru prima dată în minutul 15 de Mbella, care a a scăpat pe contraatac, a driblat portarul și a marcat în poarta goală. Târgumureșenii au egalat în minutul 32 prin Bujor, al cărui șut la colțul lung nu i-a dat nicio șansă lui Stamatin, după ce mijlocașul lui Pelici a profitase de o gafă a defensivei botoșănene. Scorul final al întâlnirii a fost stabilit de Fulop, care a reușit să aducă victoria cu o lovitură de cap după o deviere inspirată a lui Boghian.

FC Botoșani: Stamatin – Maghici, Poverlovici, Ursu, V. Bordeanu – Mbella, Croitoru, Vașvari, Todoran – Păcurar, Cârjan. Rezerve: A. Bordeanu, Curileac, Patache, Lozneanu, Atudorei, Gherman, Vraciu, Taban, Chiriac, Fulop, Boghian, Juncanaru, Chișu, Mărmureanu

FCM Târgu Mureș: Negru – Pascariu, Apostol, Nicu, Vagner – Dan, Dâlbea, Szilagyi, Bujor – Huiban, Cigan. Rezerve: Botoser, Apostu, Unguru, Pop, Rus, Kinczel, Poiană, Șaim, Bunea