Baloteștiul, un nou eșec în cantonamentul montan

Mihai Andries 06 Aug. 2014, 23:45 Pregătiri, amicale
Baloteștiul,** un nou eșec în cantonamentul montan

Baloteștiul a pierdut amicalul de aseară cu CS Afumați, deși a condus cu 1-0, prin golul marcat de noul venit Bogdan Oprea. Din păcate pentru Robert Panduru, noul tehnician al Baloteștiului din această vară, afumățenii au întors scorul pe tabelă, așa cum au făcut-o și în meciul cu Unirea Slobozia.

Scorul pauzei a fost stabilit de Vlada, iar după reluare, Ștefan Vasile a prins un șut superb de la 20 de metri, făcând inutilă intervenția portarului advers. Astfel, Afumațiul a bifat al doilea amical consecutiv din ultimele zile câștigat cu același scor, 2-1.

CS BALOTEȘTI – CS AFUMAȚI 1-2 (1-1) B. Oprea / Vlada, Șt. Vasile

Balotești: Fulga – Lupașcu, Flămânzeanu, Negrea, Filip – Sandu, L. Ion – Oprea, Vasile, Gojnea – Jean Silva. După pauză, Robert Panduru a rulat tot lotul avut la dispoziție

Afumați: Obretin – Vincene, Bar, Mogoș, Stanca – Vasile, Robicek, Balgiu, Al. Petrescu – Ionică, Vlada. După pauză, Vasile Neagu a folosit formula Obretin – Nedelea, Vrabie, Mogoș, Stancu – Chirilă, Piko, Surugiu, Dr. Gheorghe – Vlada, Ionică.

Sursa: IlfovSport