Baloteștiul putea da lovitura!

07 Mar. 2012, 20:29 Pregătiri, amicale

Amicalul de azi dintre CS Otopeni și CS Balotești a prilejuit revederea lui Tudorel Dumitru cu fosta sa echipă din tur, dar din postura de antrenor al adversarilor. Și nu puțin a lipsit ca „Vulpe” să producă surpriza pe sinteticul de la Buftea, echipa sa conducând cu 1-0 până în minutul 88. Jucătorii Otopeniului au tratat meciul cu destulă detașare și, chiar dacă au controlat prima parte a lui, nu au reușit să înscrie în poarta adversă. Mai mult, echipa lui Bunică s-a trezit prinsă pe picior greșit de contraatacurile Baloteștiului.

Așa avea să vină și primul gol al meciului, după un contraatac la capătul căruia Badea a punctat pentru Balotești. Era minutul 60 și, timp de jumătate de oră, Romeo Bunică și-a biciuit de pe margine jucătorii pentru a scoate măcar un egal. Și, în cele din urmă, o serie de driblinguri ale lui Iuhas pe banda stângă s-a terminat cu o centrare la bara a doua acolo de unde Vasilescu a marcat golul egalizator. Era minutul 88 și bucuria victoriei avea să le fie răpită celor din Balotești, care au trebuit să se mulțumească doar cu un egal. Otopeniul a avut parte în acest meci de un adversar care s-a dăruit exemplar pe teren pentru a contracara diferența de valoare, astfel că rezultatul final se poate considera a fi echitabil raportat la cele întâmplate pe teren

CS Otopeni a început cu Râmniceanu – Ghindeanu, Vătavu, Șomodean, S. Pană – Cl. Dumitrescu, M. Dedu, N. Cristea, G. Ghiță – Ciolacu, Ungureanu. De partea cealaltă, Baloteștiul a răspuns cu Grancea – Găman, Tudor, Ardeleanu, Mocanu, Pârvan, Pojer, Chirilă, Andrei, Anton, Turcu.

Ambele echipe și-au rulat pe parcursul meciului și restul de jucători pe care i-au avut pe bancă, însă Otopeniul i-a menajat pe Manea, Iacob, Neagoie, Celpan, Val. Alexandru.

„Am avut o bună posesie a balonului, am ajuns în aproprierea porții, dar nu am ajuns să finalizăm. S-a văzut o mică lipsă de concentrare din partea jucătorilor mei în fața unei echipe care și-a depășit condiția și era clar că va juca cu ardoare în fața unei formații mult mai bine cotate” Romeo Bunică, antrenor Otopeni

„Pentru mine acest meci nu a fost o revanșă, sincer să fiu nici nu am cerut să joc în mod special cu Otopeniul, ci am cerut o echipă puternică de Liga a II-a. Conducătorii mei au fost cei care au găsit acest adversar, după ce Otopeniul nu a mai jucat cu Voluntariul. Mi-a plăcut cum s-au mișcat băieții mei astăzi. Îmi pare rău de golul primit pe final – a fost o întâmplare. Tudorel Dumitru, antrenor Balotești