Amical înghețat! CSMS Iași a remizat alb cu CS Mioveni

CSMS Iași a terminat la egalitate, scor 0-0, primul meci amical al iernii disputat în compania colegei de eșalon CS Mioveni. Partida amicală a avut loc la Râșnov, pe un teren greu, acoperit cu zăpadă.

Antrenorul Marius Lăcătuș a încercat în fiecare repriză câte un sistem de joc, 4-4-2, respectiv 4-5-1, cu formule de echipă diferite, după cum urmează: Dani – Crețu, Cioranu, Avrămia, Vladu – Onofraș, Novac, Olah, Hoxha – Dobre, Herghelegiu (prima repriză), respectiv Caparco – Bosoi, Vișa, Renzo Radina, Bădic – Călugăru, Mihalache, Dedu, Liviu Mihai, Chelaru – Pălimaru (a doua repriză).

Mioveniul a început meciul în formula Ciucă – Cotigă, Olteanu, Pasăre, Ct. Stan – A. Popa, Răuță, Negoiță, M. Roman – Năstăsie, O. Gueye. Au mai intrat Ene, B. Stoica și Galan.

Acesta a fost primul meci în care tehnicianul echipei din Copou i-a putut vedea la lucru pe jucători aflați în probe (Radina și Hoxha), precum și pe nou-veniții Caparco, Bosoi, Pălimaru și Liviu Mihai. Foarte probabil stoperul Radina va pleca, în timp ce albanezul Hoxha ar putea rămâne în probe și în cel de-al doilea cantonament.

Echipa ieșeană va reveni joi din stagiul de la Cheile Grădiștei, vineri va avea liber, iar la sfârșitul săptămânii va pleca într-un turneu de jocuri amicale, locul nefiind încă stabilit.