„Alb-negrii” au învins Voința, cu 2-1

18 Feb. 2012, 16:13 Pregătiri, amicale

Unirea Alba Iulia a întâlnit sâmbătă dimineața, pe înzăpezitul teren „Voința” din Sibiu, prim-divizionara de pe Cibin, pe care a învins-o cu 2-1 (2-1).

Neînvinși în amicale în acestă iarna, băieții lui Stelian Gherman s-au văzut conduși încă din minutul 3 de Voința, pentru care a înscris Andrei Antohi. Albaiulienii au avut o prestație curajoasă, s-au scuturat rapid de zăpadă și au reușit egalarea prin Pecarov în minutul 22. Nou venitul Voicu Florea a semnat golul victoriei uniriștilor în minutul 36.

Sibiul a început meciul cu următorul „unsprezece”: Zăvoi – Sg. Bar, Tînc, N. Grigore – Tătar, Dîlbea, Cl. Bunea, Nicola – Antohi, Zăgrean, C. Lungu. Au mai intrat B. Miron, R. Neguț, I. Popa, M. Postolache, Beza, M. Burlacu, Cigan, Lukanovic, I. Olteanu, Buican, C. Străuț și R. Miclea.

Alba a mizat pe: Pascal – Schuller, I. Șerban, Bumbac, Bucurică – Negură, Dr. Militaru, Fl. Voicu, M. Petrescu – M. Mariș, Pecarov. Au mai jucat după pauză: Lasc – Potopea, Giurgiu, Ciofu, M. Oprea, A. Ianc Tănasă, Al. Man, Ov. Oniga, S. Mureșan.

Echipa lui Alexandru Pelici va susține, săptămâna viitoare, alte două meciuri de verificare, în compania formațiilor FC Cisnădie (miercuri, 22 februarie) și CSM Rm. Vîlcea (sambata, 25 februarie). Unirea Alba Iulia va întâlni, la Alba Iulia, pe CSO Cugir (miercuri, 22 februarie), liderul ligii a IV-a Alba