ACU Arad a învins pe FC Bihor după 120 de minute

14 Feb. 2009, 19:15 Pregătiri, amicale

Sâmbătă, pe stadionul „Iuliu Bodola”, FC Bihor a primit vizita colegei de serie, ACU Arad. La capătul unui meci disputat pe parcursul a patru reprize de câte 30 de minute (dar și pe un teren acoperit cu un strat de zăpadă de aproximativ 20 de centimetri), oaspeții s-au impus la limită. Deși au deschis scorul primii, arădenii s-au văzut conduși cu 2-1, la jumătatea meciului. Cu câte un gol marcat în fiecare dintre ultimele două reprize, elevii antrenați de Costel Bogoșel au terminat învingători.

FC Bihor – ACU Arad 2-3 (2-1)
Au marcat: V. Florea ’32, Novák ’46 / Cr. Luca ’25 (p), Țârlea ’76, Bota ’95

FC Bihor: Szász – Letan, Șomodean, Cozma, Sânmărtean – Opriceană, Filip, Bucur, Novák – V. Florea, Lucas. Din minutul 60 au jucat: Paul, Fildan – Țârcă, Baiano, Muscă, Butuc, A. Achim, Ayza, Andor, R. Răzvan, Tomaz, Lukács. Antrenori Vig Zoltan și Mircea Fodor.
ACU Arad: Pășcălău – Nicolau, Miculescu, Filaret – Iambor, B. Onu,C. Roșca, Negrita, C. Găldean – Paina, Luca. Au mai intrat: Rusu, V. Gheorghe – Mușuroaia, Turcaș, R. Andone, Țârlea, A. Drăgan, Mițiți, Bota, Novacovici, Ochiu, Fruja, Olariu, Bogoșel. Antrenor: Costel Bogoșel.