3 amicale în decurs de câteva ore! Voința a înregistrat o victorie, un egal și o înfrângere

16 Jul. 2012, 11:39 Pregătiri, amicale

Sibienii lui Dorin Zotincă au disputat vineri și sâmbătă trei partide de verificare. Vineri Sibiul a făcut 0-0 cu Gaz Metan Mediaș într-un joc de o oră al rezervelor. Mediașul a învins cu 3-0 în meciul primelor echipe. Voința a bătut sâmbătă FC Cisnădie cu 2-0.

Echipa sibiană CSU Voința a jucat, vineri seara, la Mediaș, două jocuri de verificare cu prim-divizionara Gaz metan Mediaș. Primul dintre acestea a avut două reprize a câte 30 de minute fiecare. Partida s-a terminat nedecis, scor 0-0.
Zotincă a aliniat următoarea formulă de echipă: Dani Vlad – Burlacu, Tibre, M. Armenean, Medeșan, C. Lungu, Rebenciuc, Issa, Cruceru, Gașpar, Camara. A mai intrat Mărginean.

Înfrângere cu prima echipă

De la ora 20.30, tot pe Stadionul „Gaz metan”, medieșenii s-au impus cu scorul de 3-0 în fața divizionarei secunde CSU Voința, toate cele 3 goluri fiind înscrise după pauză. Tehnicianul Dorin Zotincă a folosit următorul „unsprezece”: Zăvoi – Olteanu, Panait, Nițu, Gombar – Tătar, Bucșe, Cl. Bunea, Tătar – Dudiță, R. Neguț. Au mai intrat Burlacu, C. Apostol, Ad. Popa, C. Străuț și C. Lungu.

Victorie la Cisnădie

O zi mai târziu, de la ora 18.00, CSU Voința a jucat un nou amical, la Cisnădie, cu echipa locală. După 90 de minute, sibienii s-au impus cu scorul de 2-0 (1-0), prin reușitele lui Cruceru și Gombar.

CSU Voința: Dani Vlad – M. Burlacu, Muscă, M. Armenean, Ad. Popa, Cruceru, Issa, Rebenciuc, Mărginean, Gașpar, Camara. Au mai intrat Zăvoi, Cl. Bunea, C. Apostol, Medeșan, C. Străuț, R. Neguț și Gombar.