![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Antrenorul Rapidului Suceava, Bogdan Tudoreanu, a anunțat că gruparea “ceferistă” nu mai este dispusă să-l cedeze la Cetatea pe portarul Cătălin Pascal. “Ar fi prea mult să-l pierdem și pe Pascal, după ce ne-am despărțit în intersezon de alți trei fotbaliști valoroși ca Sevaciuc, Romaniuc sau Șuleru. Am stat și ne-am gândit și am ajuns la concluzia că nu mai avem alt portar cât de cât competitiv în lot, lucru care ar afecta grav evoluția echipei în partea a doua a campionatului. Deja i-am transmis lui Pascal hotărârea noastră și a părut să înțeleagă motivele acestei decizii”, a declarat Tudoreanu.
Â
Articol scris de Gabriel TODERAȘCU
Â