![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
În urma accidentării suferite în partida din Cupă cu Petrolul Ploiești, disputată acum două săptămâni, atacantul împrumutat la CS Buftea ar fi trebuit să meargă la o clinică specializată din Bologna.
În urma unui control amănunțit făcut la Timișoara s-a constatat că problema lui Mansour poate fi soluționată de către medicii timișoreni, atacantul luând hotărârea de a rămâne în țară. Chiar dacă Mansour s-a întors în București de trei zile, revenirea pe gazon se lasă așteptată cel puțin o etapă.
”Încă nu mă simt bine. Aștept momentul potrivit pentru a intra iar pe teren. Nu vreau să mă forțez ca mai apoi să regret. Când o să simt că m-am vindecat în totalitate voi reveni cu forțe proaspete”, a spus atacantul senegalez.
Articol scris de Anca Oprea