![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Â
Derby-ul bucureștean din Liga 2 a avut parte și de spectatori iluștri. Astfel, pe lângă fanii celor două echipe, la meciul dintre Dinamo IIÂ și Steaua II au fost prezenți jucătorii de la CFR Cluj, alături de un oficial.
Â
Jucătorii ardeleni, care vor da mâine piept cu Dinamo, au avut ocazia să vadă pe viu golul lui Bâtfoi. Aceștia nu au mai prins, însă, finalul primei reprize, plecând la câteva minute după ce Steaua IIÂ a deschis scorul.
Â
 VEZI O GALERIE FOTO DE LA DINAMO II – STEAUA II
Â
Articol scris de Fechită Bogdan Andrei