![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
După ce tratativele din această vară cu bucureșteanul George Frăsin nu s-au finalizat, șefii CSM-ului negociază în aceste zile cu grecul Jean Valvis, fostul acționar de la Rapid București.
„Sunt ceva discuții în faza de început, domnul Valvis pare interesat să preia echipa, dar până nu se finalizează, nu mai zic nimic, ați văzut ce s-a întâmplat cu Frăsin” a spus Florin Verigeanu, directorul-general al clubului oltean.
După ce asocierea cu bucureșteanul George Frăsin a căzut, echipa este susținută financiar tot de Primăria Râmnicului.