Înfrângere pentru buzoieni

01 Aug. 2009, 18:05 Liga 2

Gloria Buzău a susținut sâmbătă un nou meci de verificare, de această dată pe teren propriu, în compania Divizionarei C Dunărea Călărași. Confruntarea s-a încheiat cu victoria oaspeților (1-0) grație golului marcat de Condei, în minutul 85, dintr-o lovitură liberă.

Antrenorul echipei buzoiene, Nicolae Anton a început partida cu următorul unsprezece: Leu – Lazăr, Vlaicu, Marin Călin, Florea, Crețu, Popa, Nicodin, Marius Călin, Boghitoi, Priescu.

După pauză au mai evoluat: Gospodin, Luis, Tudor, Lircă, Nica, Toma și Chiorcău.

Meciul a fost arbitrat de Cezar Ionescu, acesta eliminindu-l pe fundașul Crețu în minutul 20 pentru că a aruncat cu mingea într-un adversar.

Gloria Buzău va disputa miercuri un alt joc de verificare, dar în deplasare cu Dunărea Giurgiu.