George Ghiță și-a fracturat mâna!

11 Feb. 2009, 17:55 Liga 2
George Ghiță** și-a fracturat mâna!

Petrolul a remizat, miercuri, scor 1-1, în amicalul jucat la Călărași, în compania divizionarei a treia Dunărea.  Oaspeții au deschis scorul în minutul 61, după șutul lui Valentin Lazăr, de la marginea careului mare, Dunărea reușind egalarea cu cinci minute înainte de final, grație unui gol marcat de N. Bucă.Fundașul de bandă stângă al Petrolului Georghe Ghiță și-a rupt mâna pe finalul meciului de la Călărași, acesta fiind trimis la spital, pentru investigații.

Dunărea Călărași – Petrolul Ploiești 1-1 (0-0)

Dunărea: Plachta – Cucovei, Rizea, Ghidia, Cercel – Condei, S. Bucă, Zoicaș, Șerban – N. Bucă, Marcăș. Au mai jucat: Borș – Defta, Chirșul, Gurguiatu, Pană, Suciu, V. Petre, Ispas.

Petrolul: Panaite – Odoroabă, A. Stoica, Costache, Tudor – Minciună, Tincu – Budescu, Marinescu, Coțan – Arnăutu. Au mai jucat: Bozga, Muțiu, Lazăr, C. Stoica, L. Dumitru, Stana, Năstase, Avram, G. Ghiță.