![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Deși săptămâna trecută oficialii clubului afirmau că vor încerca să-l convingă pe Gabriel Vașvari să semneze un nou contract, între timp FC Botoșani a renunțat la serviciile acestui jucător. Vicepreședintele Consiliului de Administrație al FC Botoșani, Cornel Șfaițer a afirmat că Vașvari nu a acceptat condițiile clubului.
Â
„Am avut discuții cu Vașvari, dar el nu a înțeles ceea ce doream noi și de aceea am preferat să renunțăm la el. Nu este un jucător fără de care echipa să aibă probleme. În momentul de față este liber de contract și poate semna cu cine vrea”, susține Cornel Șfaițer.
Â
sport.botosani.ro
Â