![Eugen Trică și-a găsit o nouă echipă după despărțirea de FCU Craiova. Va fi pentru prima dată ”principal” în afara României](https://media.prosport.ro/sujIKHaZ6raMRqZzXPqJAGod3qw=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Feugen-trica-sohar-club-2-1024x576.jpg)
Jucătorii lui Cornel Țălnar au avut parte de o surpriză imensă la antrenamentul de luni seară. Brașoveanul Nicu Dascălu, fost campion mondial Ashihara-Karate, campion european la stilul kyokushin și multiplu învingător în galele „Local Kombat” a fost cooptat în staff-ul tehnic al echipei și se va ocupa cu pregătirea fizică a jucătorilor.
Debutul lui Nicu Dascălu la FC Brașov a avut loc chiar astăzi, când a condus încălzirea jucătorilor, apoi a programat mai multe exerciții de forță.
Articol scris de Adi MARICA (Monitorul Expres)