![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Sâmbătă, Concordia Chiajna nu a avut la Ploiești suficienți jucători valizi pentru a completa raportul de joc. Pe lângă absențele brazilienilor Reginaldo și Lemes, care nu au primit cartea verde, cea mai importantă pierdere pentru antrenorul a fost ex-stelistul Laurențiu Diniță. Acesta a sosit la stadion cu restul echipei, s-a echipat de joc și a așteptat plin de speranță sosirea prin fax a actului din Cipru care i-ar fi permis să joace contra ploieștenilor. Însă acesta nu a mai ajuns, astfel că Diniță a făcut deplasarea la Ploiești degeaba, fiind nevoit să asiste la meci doar ca spectator.
La finalul meciului, antrenorul Concordiei Chiajna, Liță Dumitru a declarat referitor la subțirimea lotului: “Defilăm cu ce avem. În ultimele săptămâni au fost și zile în care nu am avut decât 6 jucători la antrenamente. E clar că în aceste condiții mai avem nevoie urgent de alți fotbaliști.”