![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Echipa Lotus Luceafărul Băile Felix se antrenează în aceste zile la București, pe stadionul Rocar, sub comanda antrenorului Adrian Matei.
Joi, cu două zile înainte de meciul „de pe teren propriu” cu Delta Tulcea, jucătorii formației de ligă secundă vor efectua deplasarea la Roman pentru a se acomoda cu terenul pe care își vor disputa meciurile de acasă din acest retur de campionat.
Articol scris de Adi Enășoaie