CSM s-a calificat în turul V al Cupei României

01 Sep. 2009, 20:04 Cupa
CSM s-a calificat** în turul V al Cupei României

CSM Rm. Vâlcea s-a calificat în turul V al Cupei României, după ce a învins în această seară, după prelungiri cu 3-1 pe concitadina FC Oltchim. Antrenorul CSM-ului, Alin Artimon a mizat pe jucătorii care au evoluat mai puțin sau deloc în campionat. La vâlceni a debutat noua achiziție, Ionuț Dobroiu, atacant împrumutat până în iarnă de la Rapid.

Trupa lui Artimon a deschis scorul în minutul 20, prin G.Roșca, dar gazdele au egalat în minutul 64 prin Preda. Chimiștii au fost la un pas de calificare în minutul 79, când C.Popescu a șutat în bara porții lui Rusandu.

CSM a dat lovitura în finalul primei reprize de prelungiri, când a marcat de două ori prin Sg.Popescu – foto– (minutul 112) și D.Roman(minutul 114). De remarcat că ambii jucători, titulari obișnuiți în echipa finanțată de Primăria Râmnicului au fost introduși de Alin Artimon în repriza secundă a partidei.

Articol scris de: Adi Georgescu