![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Conducerea FC Botoșani a decis să diminueze contractele jucătorilor cu până la 70%. Cornel Șfaiter (foto), vicepreședintele Consiliului de Administrație al FC Botoșani a precizat că aceste diminuări de contract vor fi doar până în vara acestui an, când se speră ca va fi rezolvată problema financiară.
Â
"Contractele jucătorilor vor fi diminuate între 50 și 70%. Sper să înțeleagă jucătorii situația financiară a clubului pentru că nici alte grupări din liga a II-a nu o duc mai bine", a spus Cornel Șfaiter.
Â
Â
www.sport.botosani.ro
Â