![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Culorile cu care ne-a obișnuit clubul de fotbal Cetatea Suceava, galben-albastru, vor fi înlocuite de culorile care sunt purtate și de echipa de handbal a orașului, alb-albastru, a anunțat, în cadrul unei conferințe de presă, Ciprian Anton.
Â
“Vom reveni la culorile alb-albastru pe care le are și echipa de handbal și care au fost folosite și în trecut. M-am intersat la federație și nu știu dacă se poate rezolva chiar în această vară dar oricum din acest sezon vom avea un echipament de rezervă alb-albastru cu care vom evolua”, a declarat noul președinte de pe Areni.
Â
Tot în cadrul aceleiași conferințe de presă, Ciprian Anton a mai spus că se va pune din nou bilet de intrare pe stadion la meciurile Cetății.
Â
articol scris de Iliuta Sergiu (RL2)