Superstițiile lui Pană: „Am senzația că imediat se întâmplă ceva rău”

Superstițiile lui Pană:**

Marian Pană, antrenorul principal al Farului, a dezvăluit că, în timpul partidelor, încearcă să nu-și arunce ochii pe ceas.

„La meci, am o problemă psihologică, încerc să nu mă uit la ceas. Am senzația că imediat se întâmplă ceva rău. Așa a fost și la Dorohoi. M-am uitat la ceas în minutul 30, după ce a ratat Scărlătescu cu poarta goală. Și am zis că nu e bine. Până atunci, formația gazdă nu reușise să treacă de centrul terenului. Apoi însă, au venit minutele 33, 37 și 42. Trei șuturi, trei goluri. Nici n-am apucat să fac schimbare. Acesta-i fotbalul. Am revenit apoi, dar n-am putut întoarce soarta partidei. Acest sport trebuie să se joace pe viață și pe moarte, cum a fost meciul nostru cu CF Brăila. Eu așa văd fotbalul. Plin de încrâncenare, de luptă. Poate e urât în felul lui, când nu are realizări, dar asta e esența. Nu mă așteptam la o replică așa bună din partea Brăilei, însă finalul de joc mi-a arătat că avem o echipă care vrea și poate”
a explicat tehnicianul, citat de Ziua Constanța.

FC Farul a pierdut cu 2-3 meciul de pe terenul lui FCM Dorohoi, fiind condusă cu 3-0 în minutul 42.